Mobil

Son iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra sızıntısı, telefonların iPad’leri yakalayacak kıymetli bir özelliğe sahip olacağını söylüyor

Apple’ın yaklaşan iPhone 15 serisindeki her modelin Lightning irtibat noktası yerine USB-C şarj ilişki noktasını kullanacağını birden fazla kaynaktan duyduk, lakin son haberlere nazaran iPhone 15 Pro-ve muhtemelen iPhone 15 Ultra- temel model olacak olan iPhone 15’e nazaran irtibat noktasıyla ilgili 2 değerli avantaja sahip olacak.

Öncelikle, iPhone 15 Pro’nun USB-C 3.2 bilgi transfer suratlarına ek olarak Thunderbolt 3 bilgi transfer hızlarını da destekleyeceği, standart iPhone 15’in ise yalnızca USB 3.2’yi destekleyeceği sızıntılar ortasında yer alıyor. Thunderbolt 3 suratları 40Gbps’ye ulaşabilirken, USB-C 3.2 suratları 20Gbps’ye kadar çıkabiliyor, bu da iPhone 15 Pro’nun belgeleri çok daha süratli bir formda aktarabileceği manasına geliyor.

Bunun yanı sıra iPhone 15 Pro da yer alacak Thunderbolt 3 versiyonunun 4K monitörlerle de uyumlu olacağı sav ediliyor. Yani iPhone 15 Pro sahipleri belli içerik çeşitlerini başka bir ekranda görüntüleyebilecekler. Bunun bir öbür manası da – üst düzey iPad’lerde olduğu üzere – kıymetli adaptör aksesuarları satın almaya gerek kalmayacak olması.

Elbette bunlar şimdilik sızıntı. Apple’ın ne yapacağını kestirmesi güç, fakat bugüne kadar iPhone’lar hakkında ortaya atılan pek çok argümanın gerçekleştiğini düşünürsek, Apple bu defa de bizi yanıltmayabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu