Mobil

Samsung Galaxy F23 5G, Geekbench’de görüntülendi!

Akıllı telefonlar kelam konusu olduğunda dünyanın en büyükleri ortasında gösterilen Samsung, eser yelpazesini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, F serisi eserlerine bir yenisini daha ekliyor. Serinin bir evvelki telefonu olan Galaxy F22, bütçe dostu etiketiyle geçtiğimiz yılın Temmuz ayında piyasaya sürülmüştü. Muhakkak bir bölüme hitap etmeye başlayan serinin yeni versiyonu olan Galaxy F23 5G, artık de performans testinde ortaya çıktı.

Galaxy F23 5G, Qualcomm Snapdragon 750G ile geliyor

Teknoloji devi Samsung’un F serisi yeni üyesi için geri sayım başladı. Eser, bugün Geekbench performans testinde görüntülendi. Kıyaslama listesinde görünen SM-E236B kod isimli telefonun daha evvel sızan bilgilere dayanarak Galaxy F23 5G olduğu belirtiliyor. Yapılan performans testinde akıllı telefonun özellikleri de görüntülendi.

Galaxy F23 5G, performans testi sonuçları da belirli oldu. Aygıt tek çekirdekli testten 640, çok çekirdekli testten 1.820 puan aldı. Akıllı telefonun işlemcisi “lito” kod ismi ile yayınlandı. Bu kod isminin Qualcomm Snapdragon olduğu belirtiliyor. Bu bilinenlere nazaran Samsung Galaxy F23 5G, 2.21 MHz sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 750G işlemci tarafından desteklenecek.

Aygıt ayrıyeten 6GB RAM ile geliyor. Android 12 tabanlı olarak gelecek akıllı telefonun, kamera özellikleri ile ilgili bir ayrıntı bulunmuyor. Galaxy F23 5G ismi ülkelere nazaran değişiklik gösterebilir. O denli ki serinin bir evvelki telefonu olan Galaxy F22, birtakım ülkelerde Galaxy M22 adıyla piyasaya sürülmüştü. Galaxy F23 5G akıllı telefonunun da Galaxy M23 5G ismiyle birtakım ülkelerde satışa sunulması bekleniyor.

Aygıt ile ilgili bilgiler şimdi epeyce kısıtlı. Galaxy F22, MediaTek Helio G80 işlemcili bir 4G telefonu olarak karşımıza çıkmıştı. Ayrıyeten 720×1.600 piksel HD+ çözünürlüğe sahip 6,4 inç AMOLED ekrana sahip olup 25W süratli şarj dayanaklı 6.000 mAh pil özellikleri barındırıyordu. Yeni gelecek telefonun bu özelliklerden hangilerini barındıracağı şimdiden merak konusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu