Mobil

Samsung, 2021 Yılında Kaç Telefon Üretti? 2022 Yılındaki Maksadı Kaç?

Pandemi hala sürüyor ve hatta Omicron varyantı ile bir arada varlığını bir sefer daha ağır olarak hissettiriyor. Teknoloji şirketlerinin üretim ve lojistik kapasitelerini düşüren salgının bu yılki tesirlerini de birlikte göreceğiz. Birtakım gelen haberlere nazaran Samsung’un da bu sene üretim kapasitesini düşürmesi bekleniyor. Lakin bir başka sızıntıya nazaran durum tam karşıtı olacak.

The Elec’in haberine nazaran Samsung 2021 yılında 300 milyon akıllı telefon üretmiş. Bunun 240 milyonu direkt olarak Samsung markası için üretilirken, geri kalan 60 milyon ünite ise Wingtech ve Huaquin üzere başka Güney Koreli şirketlerin özel sipariş olarak kayıtlara geçmiş.

Haberin devamında, Samsung’un 300 milyon barajını 2022 yılında geçeceği tezi yer alıyor. Samsung’un 2022 yılı için 334 milyon akıllı telefon üretim maksadı belirlediğini söyleyen The Elec, bunun için şirketin farklı kaynaklardan yardım alabileceğini de yazmış.

2021 yılına geri döndüğümüzde, 300 milyon ünitenin yalnızca 20 milyonunun Galaxy S21 serisi aygıtlar olduğunu söyleyelim. Galaxy A, Galaxy M ve Galaxy F serisi aygıtların da büyük çoğunluğu oluşturduğu biliniyor. Öte yandan Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3’ün yalnızca Güney Kore’de 1 milyonun üzerinde satış gördüğü de yazılanlar ortasında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu