Mobil

Android 13’e dair birinci ayrıntılar ortaya çıktı: Neler sunacak?

Tiramisu kod isimli Android 13‘e dair birinci bilgiler geldi. Google’ın şimdi geliştirme basamağında olduğu ve 2022’de piyasaya sürmesi beklenen Android işletim sisteminin yeni sürümü hakkında iki farklı kaynaktan paylaşılan raporlar, sunulacak olan yeni özelliklerden kimilerini ortaya çıkardı.

Android 13’ün sunacağı yenilikler

Android 13’üne dair ortaya çıkan birinci yeniliğe nazaran kullanıcılar, her uygulama için farklı lisanları seçebilecek. İşletim sisteminin birinci sürümlerinden itibaren lisan seçimi sunuluyor fakat bu seçimler aygıt genelinde uygulanıyor. Bu durum Panlingual kod isimli bir bilhassa değişecek.

Birden fazla lisan bilen ve birtakım uygulamaları farklı lisanlarda kullanmak isten kullanıcılar, Android 13’le bunu yapabilecek. Ayarlar > Sistem > Lisan ve giriş > Lisan ve bölge ayarlarında artık “Uygulama lisanları” özelliği de yer alacak. Ayrıyeten özelliğe Uygulama bilgileri ekranından da ulaşılabilecek.

Yaklaşan Andorid sürümü, pil düzeyine ve uygulamanın ihtiyaçlarına bağlı olarak daha düzgün kaynak idaresi sağlayacak. Ayrıyeten Google, kilit ekranı ayarlarına yeni bir ayar ekleyerek kilit ekranında saatin nizamını değiştirmeyi mümkün kılacak.

Android 13’e dair ortaya çıkan bir öteki bilgiye nazaran işletim sistemi, olağan versiyona nazaran sesi daha yüksek kalitede iletirken daha az güç tüketen Bluetooth LE Audio’yu destekleyecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu