Mobil

Sızan Sonuçlara Nazaran, Samsung Exynos 2200 Büyük Hayal Kırıklığı Olabilir!

Samsung, 2022’de AMD’nin yardımıyla geliştirilen birinci Exynos taşınabilir işlemcisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve bu hareket, Exynos’un yıllardır azalmaya devam eden prestiji göz önüne alındığında epey büyük bir risk. Çünkü Exynos bu tanıtım sonrasında da tenkit oklarına maruz kalırsa, Qualcomm karşısında sahiden çok büyük bir yara alabilir. Gelen bilgiler ise maalesef bunu destekleyecek üzücü.

Exynos 2200 hakkında gelen bilgilere nazaran, Samsung’un gelecek işlemcisi, Exynos 2100’den çok da büyük bir fark yaratmayacak. Tezlere nazaran Exynos 2100’den sırf yüzde 5’lik bir performans iyileştirmesinde bulunacak olan Exynos 2200, GPU tarafında da AMD’nin katkısıyla birlikte lakin yüzde 17’lik fark yaratabilecek.

Bu sayılar, daha evvel Exynos 990’dan Exynos 2100’e yaşanan geçişte doğan yüzde 30 CPU ve yüzde 40 GPU kazanımlarıyla karşılaştırıldığında açıkçası büyük hayal kırıklığı. Fakat elbette bunların şimdilik sızıntı olduğunu unutmamakta yarar var. Tahminen de Samsung bu sızıntıları yanıltır, ne dersiniz? Yorumlarınızı aşağıda bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu