Mobil

Realme’den büyük sıçrama: En süratli büyüyen 5G akıllı telefon markası oldu

Yeni paylaşılan Counterpoint Research raporunda, 5G Android akıllı telefon markalarının büyüme oranları hakkında farklı bilgiler ortaya çıktı.

5G pazarında büyük yükseliş

Akıllı telefon pazarında son vakitlerde yer alan 5G modelleri ile büyük satış sayılarına ulaşan Realme, pazardaki en süratli büyüyen marka olmayı başardı. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 831 oranında büyüme kaydeden Çinli üretici, Hindistan, Çin ve Avrupa bölgelerinde büyük satış başarısına imza attı.

Counterpoint Kıdemli Yöneticisi Varun Mishra, Realme’nin büyümesindeki en büyük bir etmenin çok kanallı stratejisi ve fiyat bantlarında geniş bir 5G portföyü bulunması olduğunu belirtti. Ayrıyeten Realmi CEO’su ve kurucusu Sky Li, ”Emelimiz, dünya çapında en az 100 milyon gencin, merkezinde 5G dayanaklı akıllı telefonlar ile 5G teknolojisinin getirdiği avantajlardan yararlanmasına yardımcı olma” sözlerini lisana getirdi.

Şu anda dünyanın en büyük beşinci Android akıllı telefon üreticisi olmayı başaran Realme, 5G akıllı telefonların araştırılmasına ve geliştirilmesine büyük yatırımlar gerçekleştirdi. Bununla birlikte 2021’in ikinci çeyreğinde toplam 5G pazarının yüzde 15,5’ini ele geçirmeyi başaran şirket, eser yelpazesini genişletmeyi sürdürecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu