Mobil

Vivo Y75 5G’nin render görselleri ortaya çıktı

Huawei’nin Çin devletiyle direkt teması olduğu gerekçesiyle kara listeye alınmasının akabinde sahneye çıkan şirketlerden biri de Vivo oldu. Şirket, bu süreçte uygun fiyatlı modelleriyle bölümdeki rekabeti artırırken, günümüz itibariyle de dünyanın en büyük beş akıllı telefon üreticilerinden biri haline geldi.

Giriş ve orta segment eser yelpazesini gün geçtikçe genişleten şirket, yakında Vivo Y75 5G’yi kullanıcıların beğenisine sunacak. Daha evvel teknik özelliklerinin bir kısmı sızdırılan akıllı telefonun artık de render görselleri ortaya çıktı.

Vivo Y75 5G’nin render görselleri sızdırıldı

Vivo Y75 5G’nin dizaynını gözler önüne seren render görselleri, bölümde emniyetli sızıntıları ile bilinen Ishan Agarwal tarafından sızdırıldı. Böylece aygıtın nasıl bir tasarım çizgisinden ilerleyeceği muhakkak oldu.


Görselin kaynağı: MySmartPrice

Akıllı telefon, günümüz giriş ve orta segment aygıtlarında sıklıkla kullanılan damla çentik dizaynını benimseyecek. Bunun dışında ortalama sayılabilecek ekran gövde oranına sahip olacak. Art tarafta ise dikdörtgen formunda pozisyonlandırılmış üçlü kamera konseyimi mevcut.

Aygıt, son periyotta kesimde kullanımı yavaş yavaş bırakılan 3.5 mm kulaklık girişi ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Güvenlik usulü olarak belirlenen parmak izi okuyucunun ise yan tarafa konumlandırıldığını belirtelim.


Görselin kaynağı: MySmartPrice

Vivo Y75 5G’nin teknik özelliklerine geçecek olursak birinci etapta 6.58 inç Full HD+ çözünürlüklü 90 Hz tazeleme suratı sunan LCD panel karşımıza çıkıyor.

İşlemci tarafında ise MediaTek Dimensity 700 kullanılmış. 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga seti, iki adet  2.27 GHz ARM Cortex-A76 ve altı adet 2.0 GHz ARM Cortex-A55 çekirdeklerine ek olarak Mali-G57 MC2 grafik ünitesine mesken sahipliği yapıyor.

Akıllı telefon, 8 GB RAM + 128 GB dahili depolamayla satışa çıkacak. Kullanıcılar dilerse, 4 GB’a kadar sanal RAM dayanağından faydalanabilecek.


Görselin kaynağı: MySmartPrice

Ön tarafta damla çentik içerisine pozisyonlandırılmış 16 Megapiksel selfie kamerası yer alırken, art tarafta 50 Megapiksel ana kamera ve çeşitleri şimdi aşikâr olmaya iki adet 2 Megapiksellik sensörden oluşan üçlü kamera suramı bulunuyor.

USB-C üzerinden şarj olabilen ve 18W suratlarını destekleyen aygıt, kutudan çıkar çıkmaz Android 12 tabanlı FunTouch OS 12 arayüzünü çalıştıracak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu