Mobil

Sony yapımları ile büyüdü

Gerek akıllı telefon gerekse PlayStation 5 satışları beklentilerin altında kalan Sony tam bilakis Spiderman ve Venom sinemalarından değerli çıkarlar elde etti. Ayrıyeten sensör pazarındaki ağır talep de kıymetli bir etken oldu. 

Sony sinemaları revaçta

Geçen yılın son çeyreği itibariyle Sony iştirakleri toplamda 26 milyar dolar civarında gelir elde etti ve yıllık yüzde 13 büyüdü. Faaliyet kârı ise 4.11 milyar dolar ile yüzde 32 artış gösterdi. Müzik, yapım ve sensör satışları rekor seviyeye ulaştı. 

PlayStation 5 konsoluna SSD dopingi

8 sa. evvel eklendi

Spiderman: No Way Home ve Venom: Let There Be Carnage sinemaları geçen yılın şampiyonu oldu. Yapım kısmı bu sayede neredeyse 3 kat artışla 4.2 milyar dolarlık gelir elde etmeyi başardı. Müzik kısmı 2.8 milyar dolar gelir elde ederken sensör kısmı de 3 milyar dolar ile başarılı bir grafik çizdi.

Taşınabilir aygıt satışları esasen çok düşük kalan Sony’nin Elektronik Eser kısmı bu nedenle gerileme kaydetti. Yeniden çip krizi nedeniyle azalan PlayStation 5 satışları Oyun kısmını de yüzde 1 civarı bir düşüşe soktu. 

Yeni yılda tablonun çok da değişmesi beklenmiyor. PlayStation 5 satış kestirimi bu çeyrek için 11 milyon civarına çekildi. Akıllı telefon satışları hala bir sorun. Bununla birlikte genel telefon pazarının rekor seviyelere ulaşması sensör satışlarına katkı yapıyor.  Morbius, Uncharted ve SpiderMan SpiderVerse üretimlerinin tekrar rekor hasılat elde etmesi bekleniyor. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Sony sinemaları yüz güldürüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu