Mobil

Samsung’dan iki sefer katlanabilen dizüstü bilgisayarlar gelebilir

Katlanabilir ekran teknolojisini geliştirerek telefonlardan akıllı saatlere kadar yatırımlarını sürdüren Samsung, artık de katlanabilir bir dizüstü bilgisayar patenti aldı.

Dizüstü bilgisayarlarda fark yaratabilir

LetsGoDigital tarafından paylaşılan rapora nazaran yeni patent, iki sefer katlanabilen çok katlı yeni bir dizüstü bilgisayar konseptini içeriyor. Şemalarda yer alan dizüstü bilgisayar birinci olarak olağan bir halde kapatılıyor ve akabinde ekran ve klavyenin ortasında yer alan menteşeler ile merkezden bir defa daha kendi üzerine katlanabiliyor.

Katlanabilir bilgisayarın en kritik noktası olarak nitelendirebileceğimiz ekran tarafında büyük bir gelişim sağlayan şirket, beklenen olarak bu yıl tanıttığı katlanabilir OLED panel teknolojisini kullanacak. Bununla birlikte hayli kompakt bir hale dönüşecek dizüstü bilgisayarlar kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar almayı başarabilir.

Buna ek olarak yeni patent şimdi onaylanmadı ve şirketin yeni bir katlanabilir bilgisayar üretip üretmeyeceği bilinmiyor. Yeni patent ilgi cazibeli olsa da katlanabilir dizüstü bilgisayarların üretim maliyetinin hayli yüksek olacağını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu