Mobil

iOS 15.2.1 yayınlandı! İşte ayrıntılar

Apple, iOS 15.2’yi yayınladıktan yaklaşık 1 ay sonra iOS 15.2.1 sürümünü kullanıma sundu. Hatırlanacağı üzere Eylül ayında yayınlanan iOS 15 ve iPadOS 15’in ikinci büyük güncellemesi olan iOS 15.2 ile birlikte destekleyen iPhone ve iPad modellerine Dijital Miras, İletiler için İrtibat Güvenliği, Uygulama Zımnilik Raporu üzere özellikler gelmişti.

Teknoloji devinin bugün yayınladığı güncelleme ise daha çok, iPhone ve iPad’lerde tespit edilen yanlışları düzeltmeye odaklanıyor. Bunun dışında rastgele bir yenilik getirmiyor. Lakin tekrar de telefonunuzun şimdiki kalması için son sürümü yüklemeniz yararlı.

iOS 15.2.1 ile neler düzeldi?

Türkiye saatiyle akşam yayınlanan iOS 15.2.1 güncellemesi 19C63 yapı numarası ile çıktı. Güncellemenin boyutu ise her telefon modelinde değişiklik gösteriyor. Örneğin iPhone 13 Pro Max‘te yaklaşık 960 MB boyutunda iken, iPhone 8‘de ise 727 MB gözüküyor.

iOS 15.2.1, iPhone’unuz için aşağıdaki yanılgı düzeltmelerini içerir:

  • Mesajlar’da iCloud Kontağı kullanılarak gönderilen fotoğrafların yüklenmemesi
  • Üçüncü taraf CarPlay uygulamalarının cevap vermemesi

iPadOS 15.2.1 de yayında

Apple, iOS için bir güncelleme yayınladıktan sonra birebirini iPadOS işletim sistemine de veriyor. Geleneği bu sefer de bozmayan teknoloji devi, iPadOS 15.2.1 sürümünü destekleyen iPad modellerine yayınladı. Ayrıyeten iOS 15.3 ve iPadOS 15.3 ile birlikte tvOS 15.3 ve watchOS 8.4’ün yeni beta sürümlerini geliştiricilerin erişimine sundu.

Şayet sizler de üstte belirtilen yanlışları yaşıyorsanız, iOS 15.2.1 sürümünü kesinlikle yükleyin. Güncellemeyi nasıl yapacağınızı aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

iOS ve iPadOS güncellemesi nasıl yapılır?

  • Ayarlar’a girin.
  • Genel > Yazılım Güncelleme kısmını açın.
  • Burada iPhone/iPad’iniz Apple’ın sunucularına bağlanarak son sürümü denetim edecek ve yeni güncelleme bulduğunda karşınıza çıkaracaktır.
  • “İndir ve Yükle” butonuna basarak aygıtınızı iOS 15.2.1 yahut iPadOS 15.2.1 sürümüne yükseltebilirsiniz.

Yeni güncellemeyi yüklediniz mi? Niyetlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu