Mobil

Katlanabilir telefon Google Pixel Notepad’in fiyatı sızdı!

Google’ın birinci katlanabilir telefonu olması planlanan Google Pixel Fold hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı: Katlanabilir aygıt Pixel Notepad olarak isimlendirilecek ve rakip katlanabilir modellere kıyasla daha düşük bir fiyatla gelecek.

Son yıllarda Google, akıllı telefonlarının isimlendirme stratejisini kolay tuttu ve Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro’yu satışa sundu. 9to5Google ile temasa geçen birtakım tez sahipleri, Google’ın yeni aygıtının Pixel Notepad ismiyle geleceğini argüman etti. Bu yüzden Pixel Notepad tercih edilen son isim olmayabilir.

Google’ın katlanabilir telefonu fiyatı ile sevindirecek

Google’ın katlanabilir akıllı telefonun fiyatına gelirsek, kaynaklar Pixel Notepad’in Samsung Galaxy Z Fold 3’ün fiyatından daha ucuza satışa sunulacağını bildiriyor. Yani 1.799 dolar (veya Türkiye fiyatıyla 23.000 TL) düzeyinden daha hesaplı olacak.

Katlanabilir telefon teknolojisi üretiminin ucuz olmadığı kozmik olarak kabul edilen bir gerçek. Bu nedenle, Google’ın katlanabilir dalına düşük bir fiyat etiketiyle giriş yapacağını öğrenmek sahiden şaşırtan.

Samsung, Motorola, Huawei, Xiaomi, Oppo ve öteki üreticiler artık katlanabilir telefonlara geçiş yapmak isterken, katlanabilir kategorisi en azından önümüzdeki birkaç yıl boyunca gündem olacak üzere görünüyor.

Piyasaya çıkan birinci katlanabilir telefonlar –Huawei Mate X ve Galaxy Fold– çok değerliydi, katlanabilir düzenek ve menteşe açısından muteber değildi. Vakitle fiyatlar düştü, güvenilirlik arttı ve kapaklı katlanabilir üzere yeni dizaynlar ortaya çıktı.

Artık iki büyük taşınabilir oyuncunun pazara dahil olmasını bekliyoruz: Apple ve Google. Bu etapta Apple için yıllardır katlanabilir iPhone‘u hakkında bir şeyler duyuyoruz ve en son söylentiler 2022’deki lansmanı işaret ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu