Donanım

Samsung, HDR10+ Gaming takviyeli monitörleri yakında tanıtacak

Yıllardır teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden olan ve çabucak hemen her dalda eser bulunduran Samsung, oyuncular için yeni aygıtlar tanıtmaya devam ediyor. Daha öncesinde yüksek yenileme suratlarına sahip oyuncu monitörleri ile kullanıcıların beğenisini kazana üretici, artık de gelecekteki televizyon ve monitörlerine HDR10+ dayanağı bulunacağını açıkladı.

Oyuncu monitörleri için geliştirilen HDR10+ Gaming teknolojisini yeni ekranlarına adapte etmeye başlayan Güney Koreli firma, CES 2022 hazırlıklarını sürdürüyor. Bu doğrultuda HDR10 protokolünün oyuncular için düzenlenmiş versiyonunu duyuran Samsung, 2022 yılında yeni oyuncu montörlerini satışa sunacak. İşte detaylar…

HDR10+ Gaming, daha uygun bir oyun tecrübesi vaat ediyor

2022 yılında tanıtılacak olan televizyon ve monitörlerinde HDR10+ Gaming protokolünü bulunduracak olan Samsung, daha âlâ bir oyun tecrübesi sunacak. Bu protokol sayesinde yeni televizyon ve monitörlerde değişen ekran yenileme suratları ve otomatik HDR düzeltme sistemi yer alacak.

2022 yılında tanıtılacak olan Neo QLED serisi televizyonlarda ve Q70 ve üstü monitör modellerinde HDR10+ Gaming standartı yer alacak. Birinci olarak Ekim ayında tanıtılan ve şimdi rastgele bir aygıtta uzunluk göstermeyen teknoloji, birinci kere 2022 yılındaki bu modellerde yer alacak. Standart HDR10’a nazaran daha fazla dataya sahip olan HDR10+ Gaming, en yüksek ekran parlaklığının dört katı kadar daha parlak bir ekranı karşımıza çıkartacak.

Samsung, yeni ekran standartının 120Hz ve üstünü destekleyeceğini söylüyor. Ayrıyeten bu standartın Dolby Vision’a rakip olacağını ve LG’nin Dolby Vision modellerini geride bırakabileceği söyleniyor. Gerçekten LG, Haziran ayında Dolby Vision dayanaklı C1 ve G1 OLED ekranlarını duyurmuştu.

Bunun dışında HDR10+ Gaming teknolojisinden yararlanabilmek için güçlü ekran kartlarına da gereksinim duyulacak. Bu standart GeForce RTX 30 serisi, RTX 20 serisi, ve GTX 16 serisi ekran kartlarına takviye sunacak.

Pekala sizce HDR10+ Gaming, kendini kanıtlamış olan Dolby Vision’u geride bırakabilir mi? Siz bu teknoloji ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu