Donanım

Apple, Yeni Mac Pro’larında Intel İşlemci Seçeneği de Sunacak

Apple, birkaç aydır eser serisindeki Intel işlemcileri yavaş yavaş kendi M1 işlemcileriyle değiştiriyor fakat MacRumors tarafından paylaşılan raporlara nazaran bu geçiş kısa vakitte tamamlanmayacak.

Mac Pro masaüstü bilgisayarın 2 yeni modelinin geliştirilmekte olduğu ve bunlardan en az birinin yeni Intel işlemcileri içermesi bekleniyor. Ayrıyeten, bu yeni Mac Pro bilgisayarlardan birinin büsbütün tekrar tasarlanacağı, başkasının ise, mevcut kasayı kimi güncellenmiş bileşenlerle sunacağı söyleniyor. Güncellenmiş bileşenlere sahip modelin Intel işlemci ile gelmesi beklenirken, başka Mac Pro ise muhtemelen M1 Pro / Max işlemci ya da halef model ile gelecek.

Apple’ın Mac Pro için Intel işlemcilere bir mühlet daha bağlı kalmasının birtakım avantajları var. Örneğin, Intel işlemcilerle kullanılmak üzere oluşturulmuş uygulamaları mahallî olarak çalıştırmayı tercih edenlerin tercihi Intel işlemcili Mac Pro olacaktır. Her ne kadar Rosetta 2 üzere Intel ve Apple işlemciler ortasında geçiş yapmak için tasarlanmış bir emülatör olsa da herkes bununla uğraşmak istemiyor. O nedenle Apple, hem Intel’i tercih kullanıcıları hem de kendi tabanını memnun etmek için bir mühlet daha Intel ile iş birliği yapmaya devam edecek üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu