Oyun

Örümcek Adam: Konuta Dönüş Yok pandemi devrinde rekor kırdı

Spider-Man: Meskene Dönüş Yok, 2021’in en çok hasılat yapan sineması oldu. 2019’dan bu yana birinci kere bir sinema bu sonuçları elde edebildi.

Rekor Kırdı

Şu ana kadar 1,05 milyar dolar hasılata ulaşan sinema, dünya çapında 905 milyon dolardan fazla hasılat elde eden ve Kore Savaşı’nı husus edinen Çin imali Changjin Gölü Savaşı’nı geride bıraktı.

1 milyar dolardan fazla hasılat yapan son sinema 2019’un Star Wars: The Rise of Skywalker’dı. Pandemi devrinde bu kadar hasılat yapan sinema olmamıştı.

BBC’nin haberine nazaran, Sony ve Disney ortak yapımı Spider-Man: Meskene Dönüş Yok sineması Omicron varyantı dünya çapında süratle yayılırken prömiyerinden iki haftadan kısa bir mühlet sonra bu sayılara ulaştı. Üstelik sinema şimdi dünyanın en büyük sinema pazarı olan Çin’de vizyona girmedi.

Thanks to the fans for supporting #SpiderManNoWayHome, which crossed $1 BILLION at the küresel box office after just 12 days! pic.twitter.com/HWOnN9xR4y

— Spider-Man: No Way Home says HAPPY HOLIDAYS ?? (@SpiderManMovie) December 26, 2021

Türkiye’de de Tüm Vakitlerin En Uygun Açılışlarından Biri

17 Aralık’ta Türkiye’de vizyona gören Örümcek Adam: Meskene Dönüş Yok, Türkiye’de de rekorlarla başlamıştı. İlk üç gününde toplam 934 bin 599 seyirci tarafından izlenerek yabancı sinemalar ortasında tüm vakitlerin en uygun 2. açılışına imza atmıştı.

  • Örümcek Adam’dan madenci çıktı
  • Spider-Man No Way Home fragmanı
  • Yeni Örümcek Adam’da güldüren yanılgı
  • Rekorla başladı: Örümcek Adam: Konuta Dönüş Yok sinemasının konusu ne?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu