Mobil

Apple’dan AR başlığı için kıymetli atak geldi

Apple, artırılmış gerçeklik başlığı üzerindeki çalışmalarına devam ederken idare grubuna tecrübeli bir ismi dahil etti. 6 yıla yakın bir müddettir Meta’da(Facebook) artırılmış gerçeklik departmanının bağlantı önderi olarak vazife yapan Andrea Schubert artık Apple için çalışacak.

Apple’dan AR başlığı için atılım

Bloomberg’den Mark Gurman‘ın bir haber bültenine nazaran Apple, Mart 2016’dan bu yana Meta’nın artırılmış gerçeklik(AR) eserleri için bağlantı ve halkla münasebetler önderi olan Schubert’i işe aldı. Gurman bu işe alımı: “Oculus ile Meta, sanal gerçeklik(VR) kulaklığında pazar önderi oldu. Bu nedenle Apple lansmanına yaklaşırken bu türlü bir işe alma mantıklı.” sözleriyle açıklıyor.

Apple’ın AR başlığı hakkında şimdiye kadar ortaya çıkan çeşitli söylentilere bakıldığında birtakım sızıntılar başlığın bir iPhone yahut Mac bilgisayar üzere diğer bir aygıta bağlı olarak çalışacağını gösteriyor. Bir diğer söylentide ise başlığın büsbütün bağımsız bir aygıt olacağını belirtiliyor.

Pazardaki yayın söylentilere nazaran Apple, artırılmış başlığı 2022’de piyasaya sürecek. Aygıtın 3.000 dolara yakın bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu