Oyun

Microsoft, ‘Kaplan Yılı’ için Xbox Series S’ini ortaya çıkardı

Microsoft, özel dizaynlarla şu vakte kadar pek çok Xbox konsolu üretti. Bunlardan kimileri tanınan oyunlarla bağ içeriyordu. Perakende pazarında satılan bu eserler, ekseriyetle dış görünümden diğer bir şey vadetmiyordu. Yani performans artışı üzere durumları yoktu.

Yeniden de ortalarında sonlu sayıda bulunan ve detay içerenleri de vardı. Microsoft, Cuma günü Çin‘de Kaplan Yılı olarak nitelendirilen temaya özel bir tasarım ortaya çıkardı. Aygıt bu türlü daha şık dursa da üzücü bir haber de geldi. Ne yazık ki satın alınmıyor.

Microsoft’tan Xbox Series S konsoluna yeni tasarım

Microsoft, bir blog yazısında konsolun 25 Ocak‘ta bir müsabakada verileceğini açıkladı. Şu sözlerle de durumu açıkladı, “Ay Yeni Yılı’nı ve Kaplan Yılı’nı kutlamak için Xbox, ikonik bir çizgi sinemadan ilham alan Çinli çizgi sinema sanatkarı Bu2ma ile 15 özel Xbox Series S konsolu ve Xbox kablosuz oyun kumandası üretti.”

Bu2ma ve Ma Qianli olarak bilinen sanatçı, Çin‘in Pekin kentinde hayli tanınan birisi. Kendisi kayda paha bir illüstratör ve manga sanatkarı olarak ünlendi. Şu vakte kadar kaplanları andıran çok sayıda çalışma gerçekleştirdi.

Çin zodyak, muhakkak bir yılda doğan insanlara bir hayvan ve belli nitelikler atıyor. Bu da 12 yıllık bir döngüde tekrar ediyor. 1 Şubat 202221 Ocak 2023 Kaplan Yılı, son 12 ay Öküz Yılı olmuştu. 2016‘da Microsoft, Maymun Yılı için de özel bir Xbox One tasarlamıştı. Fakat bu satılmadı ve verilmedi.

Sizler yeni Xbox Series S tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu