Teknoloji

Nubia, RedMagic Metaverse konsept modelini tanıttı

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın Meta çatısı altında birleşmesiyle başlayan değişim süreci, öbür firmaları da etkilemeye devam ediyor. Nubia, Web 3 standartları için geliştirdiği RedMagic Metaverse konsept eserini kullanıcıların beğenisine sundu.

Mark Zuckerberg tarafından açıklanan Metaverse cihanı, kullanıcılara sanal dünyada toplumsallık imkanı tanıyacak. Özel olarak geliştirilen VR başlık ile giriş yapılan dijital cihan, farklı tecrübeler sunacak. Gerçek hayatta yapılan tüm aktifliklerin sanal kainata taşınacağını belirten Zuckerberg, kullanıcıların satın aldığı NFT koleksiyonlarını da sergileyebileceğinin altını çizdi.

Nubia RedMagic Metaverse eserleri, yakında kullanıcılara sunulabilir

Web 3 ile birlikte hayatımıza giren yeni kavramlar, kullanım tecrübesinin süratle gelişmesini sağlıyor. Bunlardan biri olan Metaverse, şimdi grafik konusunda beklentileri karşılayamasa da birçok şirketin radarına girmeyi başardı.

Apple VR gözlüğün konsept imgelerine benzerliği ile dikkat çeken RedMagic Metaverse, hayli şık bir dizayna sahip. Yayınlanan render manzarasına bakılırsa, geliştirilen VR gözlük hem boyut hem de tartı konusunda beklentileri ziyadesiyle karşılayacak.

Nubia tarafından geliştirilen RedMagic Metaverse VR gözlüğünün teknik özellikleri şimdi bilinmiyor. Analistler, 2024 yılında şirketin Metaverse için geliştirdiği eserleri piyasaya süreceğini varsayım ediliyor.

Gerçek hayatta tecrübelenen toplumsal hayatın sanal kozmosta de mümkün olabileceğini belirten Zuckerberg, gerçekleştirdiği Meta etkinliğinde şimdi test etabında olan Metaverse dünyasında neler yapılabileceğini gösterdi. Yurt dışında kimi firmaların Metaverse kavramını kullanarak birçok bireye Metaverse kozmosu ile alakası olmayan eser sunduğunu hatırlatmakta yarar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu