Mobil

Lenovo ThinkBook Plus ikinci ekranı ile geliyor

Dizüstü bilgisayar pazarında az da olsa ikinci ekran entegre eserler görmeye başladık. Asus Zenbook bu bahiste değerli işler yaparken Lenovo ThinkBook da kendi bakış açısıyla yenilik geliştiriyor. Yıl başında e-mürekkep ekranla gelen Lenovo ThinkBook Plus artık renkli ekrana terfi ediyor. 

Lenovo ThinkBook Plus neler sunacak?

CES 2022 fuarına katılmayan Lenovo’nun özel lansmanında tanıtılacak Lenovo ThinkBook Plus dizüstü modeli kapağın gerisine konumlandırdığı ikinci ekranını bu defa klavyenin yanına pozisyonlandırmış. Üstelik renkli olarak. 

Bir çizim ekranı olarak tanımlanan bu ikinci ekran sağ kısımda yer alıyor ve ekran kalemi de var. Ekran kaleminin gövde içerisine entegre edildiği anlaşılıyor. Çizimlerin yanında bu ekranda pek çok uygulama çalıştırmak da mümkün olacak. 

Asus’un tersine Lenovo klavyeyi minimal tutarak ekrana yer açmayı tercih etmiş. 17 inçlik dizüstünün tam boyutları bilinmiyor lakin Asus Zenbook Duo biraz daha büyük bir alan kullanıyordu. Muhtemelen bu model de enine biraz uzun. Ekran 180 derece açılabiliyor ve standart giriş portları mevcut. Konseptin ayrıntıları 4 Ocak tarihinde belirli olacak. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu