Mobil

GPD P2 Max 2022: Netbook devri geri mi geliyor?

CD şoförsüz ve gittiğiniz yere götürebileceğiniz kadar kompakt dizüstü bilgisayar konsepti Netbook tarihe karışmıştı lakin kimi firmalar ısrarla kompakt bilgisayar geliştirmeye devam ediyor. GDP markası bunlardan birisi. 

GPD P2 Max 2022 neler sunacak?

ONEXPLAYER markası bir müddettir küçük ekranlı lakin oyun oynamaya yönelik Windows bilgisayarlar piyasaya sürüyor. GPD markası da hem genel hem de oyuncu kullanımına yönelik olarak kompakt dizüstü yahut Windows tablet sistemleri geliştiriyor. O denli kompakt ki 5.5 inçe kadar inen Windows aygıtları mevcut. 

GPD P2 Max 2022 olarak tanıtılan yeni dizüstü bilgisayar 8.9 inçlik bir ekrana sahip. Firma bu boyuta bir touchpad sığdırmayı başarmış. 10nm sürecinde 4 çekirdekli Intel Pentium Silver N6000 işlemci gündelik süreçlerde kâfi performansı sağlıyor. WiFi 6 yanında 1TB SSD depolama kapasitesi de var. 

Firma birinci kere kitle fonlaması yerine AliExpress üzerinde küresel olarak GPD P2 Max modelinin satışını yapacak. Şimdi fiyat muhakkak değil lakin Intel Core m3-8100Y işlemci taşıyan evvelki versiyon 800$ civarındaydı. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu