Mobil

Oppo, art ekrana sahip üç telefon dizaynının patentini aldı

Oppo, ortak bir özelliğe sahip üç farklı aygıtın patentini aldı. Alınan patentlere bakıldığında aygıtlar, art kamera kurulumunda küçük bir ekrana sahip olacak. Şirketin aygıtın ardında küçük bir ekrana yer vererek kullanıcılara selfie çekimlerinde kolaylık sunmayı amaçladığı düşünülüyor.

Arka ekranlı Oppo telefonları

Katlanabilir telefonların kapaklarında yer alan ekranlar kadar fonksiyonel olmasa da Oppo’nun patentini aldığı aygıtlar kullanıcılara kimi hususlarda kolaylıklar sunacak. Art kamerayla selfie çekimleri haricinde art ekranın, bildirimler ve widget’ların üzere kullanım alanlarına sahip olması bekleniyor.

Patent görsellerine bakıldığında birinci aygıtta dörtlü art kamera kurulumuna yer verirken art ekran tam heyetimin ortasında yer alırken dairesel bir yapıya sahip. İkinci aygıtta art ekran, ikili kamera kurulumunun altında dörtgen bir yapıyla bulunuyor. Üçüncü aygıtta ise dairesel bir art kamera kurulumunun ortasında dörtgen ikincil ekran var.

Oppo‘nun mevcut dizaynları hayatı geçirip geçirmeyeceği bilinmiyor. Şirket yalnızca rakiplerinin bu dizaynlara sahip aygıtlar üretmesini engellemek için de bu türlü bir teşebbüs gerçekleştirmiş olabileceği düşünülüyor. Gelecek günlerle bir arada bu bahis da açıklığa kavuşacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu