Mobil

Lei Jun’dan Xiaomi 12 Pro hakkında yeni sızıntı!

Xiaomi, dünyanın en büyük telefon üreticileri ortasında bulunuyor. Şirket, her geçen gün piyasaya yeni uygun fiyatlı aygıtlar ve yeni performanslı amiral gemisi aygıtlarını sürüyor. Şirket yarın da bunlardan birini gerçekleştirecek ve Xiaomi 12 serisini tanıtacak.

Tanıtımdan evvel birçok kaynaktan akıllı aygıtlara dair özellikleri net bir halde öğrenmiştik. Bu kaynakların hiçbiri resmi kaynaklar değillerdi. Artık ise resmi kaynaktan yani Xiaomi’den bizleri şaşırtan atılım geldi ve bir sızıntı gerçekleşti.

Xiaomi 12 Pro’nun kutusu ortaya çıktı!

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da Xiaomi CEO’su Lei Jun, yarın tanıtılacak aygıtlar ortasında olan Xiaomi 12 Pro’nun kutusunu gösteren bir görüntü paylaştı. Bu görüntüde şirketin pazarlama departmanı tarafından CEO’ya verilen bir kutu bulunuyor. Bu kutunun içinde birçok kutu bulunuyor. Lei Jun, tüm kutuları açarak en sonunda 8 kilitle kitlenmiş Xiaomi 12 Pro kutusuna ulaşıyor.

Şirketin CEO’su Lei Jun, yeni Xiaomi 12 serisinin şirketin en yeni arayüzü MIUI 13’le geleceğini argüman ediyor. Ayrıyeten şirket tarafında yapılan tezlere nazaran MIUI 13, 36 aylık bir kullanımdan sonra okuma ve yazma performansı %5’den aşağıda düşüyor. Ayrıyeten öbür özellikleriyle birlikte MIUI 13, Master Lu’nun Android akıcılık değerlendirmesinde birinci olarak yer alıyor.

Xiaomi 12’nin bilinen özellikleri

Xiaomi 12, LTPO ve uyarlanabilir ekran suratına sahip olacak. Ekranın yenileme suratı 1-120 Hz ortasında değişecek. Bu özellik sayesinde bir kullanıcı oyun oynarken daha yüksek Hz bedellerine ulaşırken daha olağan işlerde daha az bir ekran yenileme suratına sahip olacak. Ayrıyeten pil tasarrufu konusunda bu uygulama büyük yarar sağlayacak.

Xiaomi 12 ailesi 4700mAh ve 5000mAh‘lik bataryalara sahip olacak. Ayrıyeten bu aygıtlar 120 W süratli şarjı ve 50 W kablosuz süratli şarjı destekleyecek. Geçtiğimiz günlerden şirketin CEO’su Lei Jun, Xiaomi 12 serisinde çok büyük bir kamera yükseltmesinin olacağını söyledi. Aygıtlarda dünyada birinci sefer bir telefonda kullanılacak Sony IMX707 sensörü bulunacak.

Pekala, sizin fikirleriniz neler? Sizce yarın bizleri nasıl bir Xiaomi 12 ailesi karşılayacak? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu