Donanım

LG Display, şeffaf OLED ekran konseptlerini tanıttı: Yerlere farklı yaklaşımlar sağlayacak

LG Display, CES 2022 öncesinde yenilikçi konsept teknolojilerini tanıtmaya devam ediyor. Şirket son olarak fuarda sergileyeceği şeffaf OLED ekranlarına bir öz izleme sunuyor. OLED Shelf, Shopping Managing Showcase, Show Window ve Smart Window şirketin konsept şeffaf OLED teknolojileri olacak.

LG Display’den şeffaf OLED konseptleri

Omicron varyantı sebebiyle birçok şirket CES 2022’ye şahsen iştirak göstermeyeceklerini açıklarken LG Display, fuarda tanıtacağı konsept teknolojileri için hazırlıklarına devam ediyor.

Şirketin fuarda sergileyeceği konseptlerden OLED Shelf, en üstte bir rafın yer aldığı üst üste monte edilmiş iki adet 55 inçlik şeffaf OLED ekrandan oluşuyor. OLED Shelf’i oluşturan ekranlarda birebir anda farklı iki akış görüntülenebiliyor.

Shopping Managing Showcase ile LG Display, lüks mağazaları hedefliyor. Ahşap bir standa yerleştirilmiş olan şeffaf OLED ekran, eserlerin önünde konumlanacak ve stanttaki eserlerin özelliklerini gösteren grafikler ya da görsel efektler sayesinde farklı bir alışveriş tecrübesi sunacak.

LG Display ayrıyeten dört adet 55 inç şeffaf OLED ekrandan oluşan Show Window konseptini de fuarda sergileyecek. Esasen dünyanın birkaç noktasında kullanılan konsept teknoloji, tekrar mağaza odaklı bir çalışma olarak gösteriliyor. Klasik vitrin dizaynına farklı bir yaklaşım sergilenerekShopping Managing Showcase ile benzeri bir biçimde eserlerin önünde bulunacak ve ekranlarda istenilen dijital metinlere yer verilecek.

Şirket bir de ofiste kullanımı amaçlanarak görüntülü aramalar yahut sunumlar için geliştirdiği öteki bir şeffaf OLED ekran konsepti olan Smart Window‘u duyurdu fakat rastgele bir görselini paylaşmadı.

LG Display, duyurduğu tüm konsept eserlerin şirketin 8. jenerasyon ekran üretimi sürecinde olduğunu söylediği %40 şeffaflığa sahip birebir 55 inç 1080p şeffaf OLED panellerden oluştuğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu