BilimTeknoloji

LCX borsası hacklendi, 6.8 milyon dolar çalındı

Gün geçmiyor ki kripto para platformlarının birisinden bir siber hırsızlık olayı duymayalım. Bu defa Liechtenstein tabanlı kripto para borsası LCX akına uğradı ve milyonlarca dolar kripto varlık çalındı. 

LCX borsasına taarruz

Son devirde kripto para platformlarına arkası gerisine akınlar düzenleniyor. Genelde sistemlerdeki açıklardan faydalanan saldırganlar bulabildiğini toplayıp harici cüzdanlara aktarıyor ve merkeziyetsiz borsalarda değişim yapıyor. Vakit zaman yüz milyon dolar, vakit zaman bir kaç milyon dolar olsa da yalnızca geçen yıl akınların toplamı 10 milyar doları geçmiş durumda. 

Liechtenstein tabanlı kripto para borsası LCX de sıcak cüzdanları hücuma uğrayan öbür bir platform oldu. Çok büyük para çıkışlarının blok zinciri üzerinde fark edilmesiyle ortaya çıkan atakta fatura ise 6.8 milyon dolar civarında. 

Saldırganların ETH, USDC, LINK, LCX üzere farklı kripto paraları çaldığı söz ediliyor. LCX borsası acil bir biçimde güvenlik önlemlerinin devreye girdiğini söylese de mağduriyetler giderilecek mi şimdilik bir netlik yok. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu