BilimTeknoloji

Davalı Pulp Fiction NFT’leri açık artırmaya çıkacak

Dünyaca ünlü sinema direktörü Quentin Tarantino, kısa bir mühlet evvel, 1994 imali kült sineması Pulp Fiction için NFT duyurusu yapmıştı. Lakin, NFT’lerin lansmanı, sinema stüdyosu Miramax’ın açtığı dava nedeniyle ertelenmişti. Limdi ise Tarantino’nun Pulp Fiction NFT’leri bu ay açık artırmaya çıkıyor.

Pulp Fiction NFT’leri için Tarih 17 Ocak

Sinema stüdyosu Miramax, NFT üzere eserleri dijital eserleri satma hakkına sahip olmadığı gerekçesiyle Tarantino’ya dava açmıştı. Ama Tarantino, yasal zorluğa karşın NFT’leri satmayı planlıyor. Hususla ilgili duyuru da SCRT Labs’ten geldi.

Yeni NFT koleksiyonu için açık artırma 17 Ocak’ta başlayacak. Son müzayedenin tarihi ise 31 Ocak olacak. Her NFT’de Tarantino’nun sinema için orjinal el yazısı senaryosundan manzaralar içeriyor. Ayrıyeten direktörün kendi sesli yorumu da bulunuyor.

NFT’ler Blockchain platformu Secret Network’ün ağında geliştirildi. bu yüzden Ethereum, Solana ya da öteki Blockchain ağlarının tersine sadece sahibi tarafından görünebilen saklı bir içeriğe sahip.

2021 yılı boyunca NFT’ler hayli popülerleşti. DappRadar’a nazaran, Aralık ayının ortasından itibaren yıl içinde NFT’lerdeki ticaret hacmi 22 milyar dolara ulaştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu