Mobil

iPhone 13 serisinde can sıkan hata!

Dünyanın en büyük akıllı aygıt üreticilerinden Apple, piyasaya sunduğu birçok aygıtla kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Bilhassa aygıtlarından sunduğu teknolojik özellikler ve kendi işletim sayesinde birçok kullanıcıdan geçer not almayı başarıyor.

Pandemi devrinde piyasaya çıkan iPhone 13 ailesi, dünyada çok satan aygıtlar ortasında yer alıyor. Aygıtlar her ne kadar çok satılsa da maalesef kimi eksikliklere sahip olabiliyorlar. Bu sorunlar da kullanıcıların tecrübelerini olumsuz bir formda etkileyebiliyor.

iPhone 13 kullanıcıları telefonda gürültü engelleme özelliğine erişemiyorlar!

Apple, iPhone 12’ye kadar birçok aygıtında telefonda gürültü engelleme özelliğini yer veriyordu. Bu özelliği Erişilebilirlik kısmından etkin etmeniz halinde telefon konuşmalarınızda art plandaki gürültü azaltılıyordu. Bu sayede siz biriyle konuşurken sesiniz karşıya daha net bir formda iletilebiliyordu. Lakin Apple, yeni iPhone 13 serisiyle birlikte bu özelliği kullanıcılarına açmadı.

Bu durumun neden kaynaklandığına dair net bir bilgi yok. Fakat toplumsal medya platformlarından biri olan Reddit’de bu hususla ilgili birçok paylaşım bulunuyor. Birkaç gün evvel bir kullanıcı iPhone 13 serisinde gürültü engellemek için bir mikrofonun bulunmadığını söyledi. Lakin bu savın gerçek olmadığını iPhone 13 serisinin iPhone 12’den daha fazla mikrofona sahip olması nedeniyle anlayabiliyoruz.

Bir öbür kullanıcı ise bu durumun donanımdan değil de yazılımdan kaynaklanan bir problem olduğunu söyledi. Kullanıcı, iPhone 13 Pro Max aygıtını hoparlör aracılığıyla kullanırken sesinin bazen kesildiğini söyledi. Bu durumun akabinde Apple Topluluk uzmanından biri kullanıcıya ayarları nasıl yapabileceğini dair makale gönderdi. Fakat özelliğin ayarları bulunmadığı için bu da bir işe yaramadı.

Bunların yanında Apple’ın bu durumdan haber olduğunu söyleyen kullanıcılar da bulunuyor. Bu bilhassa ilgili şikayetler 29 Ekim’e kadar uzanıyor. Bu problemler hem yeni iOS sürümü 15.2‘de hem de iOS 15.3 Beta‘da bulunuyor. Bu sorunun ne vakit çözüleceği ise şimdi muhakkak değil. Pekala, sizin kanılarınız neler? Sizin başınıza da bu türlü bir sorun geldi mi? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu