Mobil

Kapalılık strateji oyunu El Hijo – A Wild West Tale, 25 Ocak’ta taşınabilir aygıtlara geliyor

Yayınclığını HandyGames’in yaptığı, geliştiriciliğini ise Honig Studios’un yaptığı kapalılık çeşidindeki öğretici oyun El Hijo – A Wild West Tale taşınabilir aygıtlara geliyor.

Daha öncesinde PC için de çıkışını yapan üretim, genel olarak beğenilen bir oyundu. Son duyuruya nazaran ise 25 Ocak 2022’de Android ve iOS aygıtlar için çıkış yapacak. Ne yazık ki şu an için mağaza sayfaları açılmış değil, bu  yüzden çok fazla bilgi bilinmiyor. Lakin oyunun ayrıntılarını ve fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

El Hijo – A Wild West Tale Fragman

El Hijo – A Wild West Tale, 6 yaşındaki bir çocuğa annesini bulma arayışında rehberlik ettiğiniz heyecan verici bir Spagetti Western saklılık oyunudur.

Altı yaşında bir çocuk olan “El Hijo” dünyasında karşısına çıkan tehlikelerle hiç durmadan savaşmak zorundadır. Zorluklarının üstesinden gyelirken, özgüven kazanıp kurnazlıklar edinir ve düşmanlarını aşmak için planlar yapmaya başlar. Destansı seyahati onu uzak bir manastırdan, sert ve merhametsiz bir çölden, kabahat ve makus niyet kaynayan bir hudut kasabasından geçirecektir.

Seyahat, bir çiftçiye ve oğluna, çiftliklerini yerle bir eden haydutlar tarafından taarruza uğradığında başlar. Anne, çocuğu korumak için tenha bir manastırda bırakmaya karar verir. Lakin orada tuhaf şeyler olur ve kaçmayı planlar.
“El Hijo – A Wild West Tale”, küçük bir çocuğun yaramaz ve eğlenceli olmasına güvendiğiniz şiddet içermeyen bir saklılık oyundur. Shadowplay oyunun çekirdeğini oluşturuyor ve El Hijo’nun birden fazla vakit saklanması gerekecek. Gereksiz yeni mekanikler eklemeden, mevcut mekaniklerin varyasyonları yavaş yavaş tanıtıldıktan ve daha sonra meydan okumayı arttırmak için birleştirilerek, oyun doğal olarak genişletilir. Tanıdık mekaniklerdeki bu değişiklikler çoklukla El Hijo’nun sonuncu gayesine ulaşmak için geçmesi gereken çeşitli ve giderek daha da tehlikeli olan bu ortamların bir eseridir.

Özellikler

  • Genç bir kahramanın zekası ile Yırtıcı Batı’da hayatta kal
  • Spagetti Western dünyasında karanlık manastırları, çölleri ve süratle gelişen kentleri keşfet
  • Kanunsuzlardan kaçmak için gölgelere karış
  • Hileli etraf bilmecelerini çöz
  • Farklı ümitsizliklerin üstesinden gelmek ve dikkat dağıtmak için farklı silahlar kullan
  • Özgürlük yolunda öbür çocuklara ilham ver
  • Annesini arayan yürekli bir çocuğun sürükleyici öyküsünün tadını çıkar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu