Mobil

Google Pixel 6 serisi hakkında endişelendiren argüman

Arama motoru devi Google, son devirde akıllı telefon bölümünde etkinliğini büyük ölçüde artırdı. Bu doğrultuda ekim ayında kendi üretimi Tensor işlemcisinden güç alan Pixel 6 serisini piyasaya sürüldü. Lakin serinin çıkmasının akabinde işler bir türlü yolunda gitmedi.

Bilhassa aralık ayı güvenlik güncellemesinin akabinde internete girememe başta olmak üzere çeşitli problemlerle karşı karşıya kalan Pixel 6 serisi, kısa mühlet evvel yanlışlar nedeniyle tanınan iki özelliğine veda etmek zorunda kaldı. Doğal sorunlar bunlarla sonlu kalmadı…

Google Pixel 6 serisinde üretim yanılgısı mı var?

Birinci çıkış yaptığı günden itibaren daha çok yazılımsal sıkıntılarla gündemde olsa da, son devirde yaşanan gelişmelerin akabinde üretim yanlışı savları ortaya çıkmaya başladı. Bunun nedeni ise telefonların ekranlarında oluşan sebepsiz cam kırıkları ve çatlakları…

Bildiğiniz üzere her iki model de Gorilla Glass Victus teknolojisiyle korunuyor. Durum bu türlü olunca rastgele bir kırık ve çatlağın meydana gelebilmesi için telefonların epey sert darbelere maruz kalması gerekiyor. Fakat Reddit ve Google dayanak forumlarında oluşturulan kullanıcı raporlarına nazaran olay büsbütün farklı.

Bu meseleden müzdarip kullanıcıların ortak noktası ise telefonlarını düşürmemesi yahut çarpmaması. Hatta kimileri ekran gözetici ve kılıf üzere aksesuarları bile tercih etmiş. Lakin tekrar de ortada hiçbir neden yokken birinci olarak köşelerden başlayan ve daha sonra ekranı uzunluklu boyunca kaplayan çatlak ve kırıklar oluşmuş.

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun ekranlarındaki sorun, muhtemelen fazla basınç ve sıcaklıklarda yaşanan ani değişimlerden kaynaklanıyor. İşte üretim kusuru argümanları tam da burada ortaya çıkıyor. Şu an için belirli olmasa da, üretim sürecinde yapılan bir yanılgı, basınç ve sıcaklığa maruz kalmış ekranın çatlaması ve kırılmasına neden oluyor.

Google, kullanıcılardan gelen şikayetlerin artmasının akabinde bir açıklama metni yayınladı. Yaşanan meseleleri kabul eden şirket, tahlili için de ayrıntılı bir araştırma süreci yürüttüklerini açıkladı.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Pixel 6 serisinde yaşanan problemler, şirketin kesimdeki imajını nasıl tesirler? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu