Mobil

Samsung Galaxy S21 FE özellikleri ve fiyat listesi sızdırıldı

Samsung’un, 5 ile 8 Ocak tarihlerinde düzenlenecek CES 2022 teknoloji fuarının birinci gününü Galaxy S21 FE tanıtımı için seçtiği düşünülüyor. Ancak aktifliğe sayılı günler kala aygıtın fiyatı ve tüm özellikleri sızdırıldı.

Aslında aygıtın sonbaharda ortaya çıkması gerekiyordu. Ancak global çip derdi ve pandemi sebebiyle ertelendiği bildirilmişti. Lakin Samsung, S21 FE’yi 2022’ye başlamak için hoş bir usul olarak tekrar planına dahil etti.

Samsung Galaxy S21 FE özellikleri

Galaxy S21 FE’ye ön taraftan baktığımız vakit, S20 FE’ye hayli benzeri olması bekleniyor. Hatta Samsung’un, bu modelde kullandığı 6.5 inçlik paneli kullanması bekleniyor. Lakin ortaya çıkan sızıntılar aygıtın 6.4 inç boyutunda bir ekrana sahip olabileceğini gösteriyor.

Buna bağlı olarak bir öteki farkın ise çözünürlükte olması bekleniyor. Lakin bu büsbütün ekran boyutunun küçülmesiyle gerçek orantılı olarak değişiyor. Yani 2400×1800 yerine 2340×1080 formunda olacağı söyleniyor.

Tasarımsal olarak bakıldığındaysa, aygıtın boyutlarında da ufak bir oranda küçülme bekleniyor. Bunun da kenar çerçevelerinin küçülmesiyle alakalı olduğu belirtiliyor. S20 FE’nin boyutları 159,8×74,5×8,4mm halindeydi. S21 FE’nin se 155,7×74,5×7,9mm olacağı söyleniyor. Yani biraz daha kısa ve ince bir aygıt olacak.

S21 FE gövde dizaynından bahsetmişken, lansman sırasında siyah, beyaz, yeşil ve mor olmak üzere dört renkte sunulacağını belirtelim. Kamera tasarımıysa büsbütün S21 ailesine benzeri biçimde olması bekleniyor.

Buna ek olarak, yeni modelin ekranının bir çok kişi tarafından daha çok sevilen Edge olmayan yani düz bir biçimde geleceği söyleniyor. Ayrıyeten Gorilla Glass Victus ile korunduğu ve ekran içi parmak izi okuyucu olduğu belirtiliyor.

Ekran tarafında son olarak, aygıtın 1000 nit kıymetinin üzerinde bir parlaklığa erişebileceği belirtiliyor. Ayrıyeten Samsung’un, 6.nesil OLED teknolojisinin geliştirilmiş bir LTPO panel cinsini kullanması bekleniyor. Bununla birlikte 120 Hz ekran tazeleme suratını da destekleyecek.

S21 FE, Snapdragon 888 ile geliyor!

Samsung’un Galaxy S21 FE modelini direkt olarak Snapdragon 888 ile birlikte tanıtması bekleniyor. Natürel şirketin her aygıtında olabileceği üzere, bunda da Exynos’lu bir versiyon görebiliriz. Lakin aktifliği SD 888’in datalarıyla yapacağı söyleniyor.

Alışılmış olur da Samsung S20FE modelinde olduğu üzere Asya pazarında direkt olarak kendi işlemcisini kullanmaya karar verirse, bu durumda içerisinde Exynos 2100 olacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Ancak SD 888 işlemcisinin beraberinde getirdiği yeni manzara işlemcisi ve Samsung’un bu aygıtta 25W standart olan 45W’a kadar dayanaklı 4500 mAh bir batarya kullanacak olması sebebiyle, şirketin pazar ayırmaksızın bu yongayı kullanması bekleniyor.

S21 FE kamera özellikleri

Aygıtın kamera özelliklerine bakıldığı vakit, S20 FE modeline ek olarak çok fazla bir değişim görmüyoruz. Tıpkı selefinde olduğu üzere 12 Megapiksel OIS dayanaklı 1/1.76 inç boyutundaki sensöre sahip ana kamerası, 8 Megapiksel OIS dayanaklı 3x optik zoom yapabilen 1/4.4 inç boyutunda sensöre sahip telefota kamerası ve 12 Megapiksel 1/3 inç sensör boyutlu geniş açı kamerası bulunuyor.

Galaxy S21 FE fiyatı

Ortaya çıkan bilgilere nazaran Galaxy S21 FE 2 farklı versiyonu ile karşımıza çıkacak. Birincisi 6 GB RAM ve 128 GB hafızaya sahip olacak. Bu modelin fiyatının 749 dolar olacak. İkinci olansa 8 GB RAM ve 128 GB hafıza konfigürasyonuyla gelecek. Fiyatıysa 819 dolar olacak.

Natürel şimdi bu bilgiler Samsung tarafından doğrulanmadı. Ayrıyeten şirketin birtakım ülkelerde farklı fiyat siyasetleri izleyerek giriş düzeyi versiyonun fiyatını 699 dolar yapabileceği söyleniyor. Lakin bu özel fiyat tüm dünyadaki satışlar için geçerli olmayacak.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu