Yapay Zeka

Giysi devi, insan mankelerini yapay zeka tarafından üretilen modellerle “değiştiriyor”

Giyim devi Levi’s, Amsterdam merkezli Lalaland.ai ile işbirliği yaparak yapay zeka modellerini kullanmaya başlayacak. Hollandalı stüdyo daha evvel Calvin Klein ve Tommy Hilfiger ile de çalıştı. Levi’s, yapay zeka ile oluşturulan avatarlarla daha kapsayıcı, ferdî ve özelleştirilmiş bir tecrübe sunmayı amaçladığını düşünüyor

Bir basın açıklamasında Levi Strauss & Co., yapay zeka tarafından oluşturulmuş özelleştirilmiş modeller oluşturan dijital moda stüdyosu Lalaland.ai ile yeni bir paydaşlık kurduğunu duyurdu. Şirket, bu yılın ilerleyen vakitlerinde, bir insan modele ödeme yapmak yerine kıyafetlerini sergilemek için yapay zeka tarafından üretilen bu modelleri kullanarak projeyi test etmeye başlayacağını belirtiyor.

Şirket, AI tarafından üretilen modellerin insan modellerini “tamamlamak” için kullanılacağını ve teknolojinin eserleri için model sayısını ve çeşitliliğini sürdürülebilir bir halde artıracağını söylüyor.

Levi Strauss & Co.’nun teknoloji stratejisi lideri Dr. Amy Gershkoff Bolles, insan modellerin içine su serpecek açıklamalar da yaptı. Bolles, teknolojinin şirketin kıyafetlerini sergileyen model çeşitliliğini artırmasına yardımcı olacağını, insan modellerin yerini muhtemelen hiçbir vakit tam olarak alamayacağını söyledi: “Yapay zeka muhtemelen bizim için insan modellerin yerini asla tam olarak alamayacak olsa da, bunun tüketici tecrübesi için bize sağlayabileceği potansiyel yetenekler için heyecanlıyız. Moda ve teknolojiyi hem bir sanat hem de bilim olarak görüyoruz ve daha çeşitli ve kapsayıcı bir müşteri tecrübesi seyahatimize devam etmemize yardımcı olabilecek yüksek kaliteli teknolojiye sahip bir şirket olan Lalaland.ai ile paydaşlık yapmaktan heyecan duyuyoruz.

Şirket, şu anda moda dünyasında eserlerin her birini sergileyen sadece tek bir model görmenin yaygın olduğunu söylüyor. Levi Strauss & Co., yapay zeka tarafından oluşturulan imgelerle müşterilerin eserleri kendilerine benzeyen daha fazla modelde görmelerini sağlayacağını, daha ferdî ve kapsayıcı bir alışveriş tecrübesi yaratabileceğini düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu