Oyun

Fortnite sunucuları çöktü mü? Erişim problemleri başladı

Yüz binlerce anlık oyuncuya erişen oynaması fiyatsız battle-royale oyunu Fortnite, kendi tipinin en çok sevilenlerinden biri. Son yıllarda her oyunda görmeye başladığımız battle-royale oyun modunu fantastik bir formda harmanlayan oyunda milyonlarca kayıtlı oyuncu bulunuyor. Lakin ne yazık ki son bir saatte Fortnite’ın eşleştirme sisteminde problemler olduğu rapor edilmeye başlandı.

Fortnite sunucularında erişim sıkıntıları yaşanıyor

Son bir saatte oyuna giriş yapmak isteyen oyuncuların geneli birebir yanılgı ile karşılaşmakta. Oyuncular yükleme ekranlarında ya sonu gelmeyecek biçimde bekliyor ya da ilişki yanlışı alıp oyunu kapatmak zorunda kalıyor. Fortnite’ın sunucu durumunu bildiren resmi hesaptaki paylaşıma nazaran geliştiriciler bu sorunun farkında ve şu an ilgileniyorlar.

Sorunun kaynağı ve başka ayrıntıları açıklanmasa da teknik grubun sorunu düzeltmeye çalıştığını biliyoruz. Fortnite’ın tekrar ne vakit oynanabilir hale geleceği bilinmese de önümüzdeki saatlerde sorunun çözüleceğini umuyoruz. Şayet teknik takımdan bir açıklama gelirse bunu sizlerle paylaşacağız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu