Bilim

Elon Musk, Mars’a ne vakit insan gönderileceğini açıkladı

Sık sık gündeme gelen dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk, uzun müddettir merak edilen Mars planları ile ilgili yeni bir demeç verdi. Lex Fridman’ın podcast röportajını kabul eden ve kıymetli şeyler aktaran teşebbüsçü, gençlere verdiği 5 tavsiyenin yanı sıra SpaceX planlarını da yine tekrar etti.

Birçok soruyu bu röportajda cevaplayan Musk, Mars ile ilgili merak edilen kimi sorulara da cevap verdi. SpaceX’in Mars’a ne vakit insan göndereceği de milyardere yönelitlen sorular ortasındaydı. SpaceX kurucusu Elon Musk’ın soruya verdiği karşılık ise herkesi tekrar heyecanlandırdı.

Elon Musk: SpaceX, 5 yıl sonra Mars’a insan gönderebilir

Kaliforniya merkezli uzay nakliyatı şirketi olarak faaliyet gösteren ve birçok defa uzaya uydu gönderen şirket, yıllardır Mars’a insan gönderme ve bu gezegende koloni oluşturma planları yapıyor. Daha öncesinde Mars’a spor otomobil ve cansız birkaç aygıt yollamaya çalışan lakin başarılı olamayan SpaceX, Elon Musk’a nazaran her şey yolunda giderse 5 yıl sonra Mars’a insan yollayabilecek.

Dünyanın en güçlü insanına yöneltilen “SpaceX’in Mars’a ne vakit bir insan indireceğini düşünüyorsunuz?” sorusu, başta ufak bir sessizlikle karşılandı. Elon Musk bu sorunun akabinde 10 saniye bekledi ve akabinde “En güzel durumda yaklaşık 5 yıl, en makus durumda 10 yıl.” karşılığını verdi.

Daha öncesinde de 5 yıl üzere bir planlarının olduğunu söyleyen Musk, podcastte Starship’in bugüne kadar yapılmış en karmaşık ve en gelişmiş roket olduğunu vurguladı. Pekala sizce Elon Musk planladığı üzere Mars’ta koloni kurabilir mi? Hatta ortalığı biraz daha karıştıralım; sizce Elon Musk uzaya insan gönderebilir mi? Bahis ile ilgili yorumlarınızı aşağıda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu