Oyun

PlayStation 1’in efsane oyunu 20 yıl sonra diriltildi!

Sony PlayStation markasının geçmişteki en ünlü serilerinden biri olan ve FPS tipinin en nadide yapıtlarından biri olan TimeSplitters, hayranların elinde tekrar hayat buldu. Geçtiğimiz aylarda bir devam oyunu geliştirildiği belirtilen oyun, serinin gedikli hayranları tarafından Unreal Engine 4 kullanılarak yine dizayn edildi.

TimeSplitters, UE4 ile döndü

Birinci olarak 2000 yılında Free Radical Design tarafından geliştirilen ve Eidos tarafından dağıtılan TimeSplitters, daha sonraki yıllarda Electronic Arts’ın dağıtımında piyasaya sürülmüştü.

Uzun mühlet beklenen ve 2007 yılında duyurulan Time Splitters 4, yapımcının bir müddet sonra bütçe meseleleri yaşamasıyla iptal edilmişti. Vakit seyahati yaparak farklı farklı devirlerde farklı silah ve mekaniklerle oyunculara eğlenceli saatler yaşatan TimeSplitters serisi tekrar isminden kelam ettirmeye başladı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında serinin yeni oyununun geliştirilme evresinde olduğunu belirten Free Radical Design için işler pek yolunda gitmiyor. Oyunun imalcisi, geçtiğimiz günlerde imal grubunda dağılmalar olduğunu ve yeni üretimcileri işe alacaklarını belirtmişti.

Buna rağmen serinin gedikli hayranları, birinci üç oyunu Unreal Engine 4 ile tekrardan yapıyorlar. TimeSplitters Rewind ismi verilen bu projeyle, birinci üç oyundaki yerler, modeller, silahlar, animasyonlar… Anlayacağınız çabucak hemen her şey elden geçirilerek tekrar dizayn ediliyor. Yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalışılan bu projenin şimdi ne vakit yayınlanacağı aşikâr değil.

Görüntüden da göreceğiniz üzere özgün üçleme ile yenilenmiş versiyon ortasında adeta günle gece üzere bir fark var. Oyunun yenilenmiş hali piyasaya sürüldüğünde, hem çevrim içi hem de çevrim dışı modlar rastgele bir sınırlama olmaksızın oyunculara sunulacak.

Pekala sizler TimeSplitters’ın yenilenmiş haliyle ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu