Oyun

Marvel’s Spider-Man, FPS kamerasıyla oynansa nasıl görünürdü?

Birinci olarak 2018 yılında Insomniac Games tarafından geliştirilierek Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan Marvel’s Spider-Man, gelmiş geçmiş en düzgün harika kahraman oyunlarından biri olarak anılıyor. Bir YouTube kullanıcısı, ‘Örümcek-Adam’ın PS5 macerası FPS kamerasıyla oynansa nasıl olurdu?’ sorusuna yanıt aradı.

Spider-Man görüntüsü için bine yakın fotoğraf kullanıldı

PlayStation 4’teki Marvel’s Spider-Man hakikaten bir görzel ziyafet sunuyor olsa da PlayStation 5 için gelen Remastered versiyonuyla çıtayı bir üste taşımayı başardı.

Her iki versiyonda da Peter Parker olarak oynamak ne kadar şahane bir his olsa da, iki oyunda da bulunmayan tek özellik sizi Örümcek-Adam maskesinin gerisinden bir kamerayla tanıştırmaktı. YouTube’da içerik üreten bir Spider-Man hayranı, Peter Parker’ın ve Miles Morales’in gözünden New York’ta ağ atabilmeninbir yolunu buldu: Stop-Motion.


Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Aşağıdaki YouTube görüntüsünde görebileceğiniz üzere, içerik oluşturucu ItIsSpid, hem Peter Paker hem de Miles Morales aracılığıyla Insomniac Games’in New York City’sinde ağ atmanın nasıl olduğunu gösterebilmek için epeyce güç bir işe atıldı. Toplamda 1 dakika 40 saniye süren görüntü için oyunun fotoğraf çekme modunu kullanan oyuncu, stop-motion tadında bir görüntüye imza attı.

Görüntüyü nasıl hazırladığını YouTube görüntüsünün altındaki açıklamada anlatan ItIsSpid, Hem Marvel’s Spider-Man‘den hem de Miles Morales‘ten toplamda 850’den fazla ekran imgesi kaydettiğini ve ekran manzaralarını almayı bitirdiğinde PS5’te neredeyse hiç boş alan kalmadığını belirtti. Bu tecrübesinde çok fazla şey öğrendiğini belirten yayıncı, gelecek görüntüsünde daha düzgün bir iş çıkaracağını söyledi.

Pekala sizler yayınlanan görüntü ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sanki bu görüntü ileride farklı bir kamera açısı kullanan bir Spider-Man oyunu görmemize sebep olabilir mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu