Oyun

Binlerce Bayan Oyuna Geri Dönüyor

İş hayatına dönmek isteyen, Covid 19 pandemisinde işini kaybeden yahut bir teşebbüs fikri olan bayanlar için hazırlanan proje Pertsy tarafından hazırlanmış şahsa özel ayrıntılı bir yetkinlik tahlili ve Doğuş Üniversitesi tarafından sertifikalandırılan, günümüz çalışma koşullarına nazaran yenilemiş 17 farklı eğitim içeriyor.  Eğitimlerini muvaffakiyetle tamamlayan bayanlar Doğuş Üniversitesi Eğitim Sertifikasına sahip olacaklar ve Meslek.net üzerinden iş müracaatlarını yapabilecekler.

Oyuna Geri Dön Projesi Eğitim ve Sertifikalandırma Dayanağı Veriyor

Projeyle ilgili olarak konuşan Doğuş Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Turgut Özkan, Doğuş Üniversitesi olarak Oyuna Geri Dön Projesi’ne verdikleri takviyeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada “İş hayatına orta vermek durumunda kalmış ya da pandemi sonrası iş hayatına yeni atılacak olan bayan çalışan adaylarına, iş yaşamında temel marifetler ve şahsî gelişim temalı eğitimler dizisi sunuyoruz,” diyerek bayanların iş hayatlarına avantajlı başlamalarını sağlamayı amaçladıklarını lisana getirdi. Kelamlarına, “Özellikle eğitim kurumlarının bayan çalışanların iş hayatına kazandırılmasında etkin rol alması, patronlar ve kamuoyunda nezdinde mevzuyla ilgili farkındalık yarattığının şuurundayız,” halinde devam eden Özkan, pandemi sürecinde yaşanan olumsuz şartlar nedeniyle iş ömründen uzak kalan bayanların daha da güçlenerek alana dönmesi için kurum olarak eğitim ve sertifikalandırma takviyesi vermekten gurur duyduklarını da lisana getirdi.

“Gelecek Başarımızda Bayanın Eli Var”

Gelecek Başarılarımızda Bayanın Eli Var mottosuyla yola çıkan Oyuna Geri Dönüyoruz Projesi ilan edilişinin çabucak akabinde ulusal çapta ses getirerek sponsor ve destekçilerinin arasına İşKadınıNet, Doğuş Üniversitesi, Meslek.net, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yer İstanbul, PWN, Pertsy, Nar Eğitim, Üstün FM, Joy FM, Softinyo, Bumkad ve Dişital Medya‘yı katmayı başardı.

İşKadınıNet Kurucususu ve CEO’su Tuna Cankurtaran, projeyle ilgili olarak “Oyuna Geri Dönüyoruz Projesi ile kadınların iş hayatında pandemi öncesinden başlayan ve pandemi sürecinde daha da derinleşen bayan istihdamındaki olumsuzlukları azaltmayı, eşit kurallarda iş ömründe yer almalarını sağlamayı ve onları tekrar yüreklendirmeyi amaçlıyoruz. Bu proje ile ortadaki uçurumu bir nebze olsun kapatmayı umuyoruz. Oyuna Geri Dönüyoruz Projesi ile var olan aksilikleri kapatmak için kadınlarımıza her türlü bağlantı ve eğitim takviyesini vereceğiz. Oyuna dönmek isteyen veya bilgilerini tazelemek isteyen tüm bayanları projemize katılmaya davet ediyoruz,” dedi. 

Müracaatlar İnternet Üzerinden Gerçekleşiyor

22.Kasım 2021 tarihinde start veren projeye katılmak isteyen binlerce kadın https://oyunageridonuyoruz.com/ websitesi üzerinden müracaatlarını fiyatsız olarak yapabilecekler.  Proje kapsamında eğitimler ve sertifika için bir fiyat talep edilmiyor. 

Oyuna Geri Dönüyoruz Projesi Pek Çok Eğitimi Bir Ortada Sunuyor

Program dahilinde CV Hazırlama ve Linkedin profil oluşturma, liderlik ve motivasyon, dijital ofisler ve online sunum teknikleri, kurumsallaşma ve hukuk, vakit ve gerilim idaresi, girişimcilik, yaratıcılık inovasyon, dijital pazarlama ve toplumsal medya idaresi üzere eğitimler düzenlenecek. Bu eğitimlerde vazife alan profesyoneller ise şu isimlerden oluşuyor: Aysu Alım Çeçen, Prof.Dr.Tamer Borat, Prof.Dr.Oya İnci Bolat, Yeliz Kaymakçı, Dr.Öğr.Gör.Gözde Mert, Dr.Evrim Derinözlü, Pınar Kurşun, Dr.Öğr.Üyesi Nesrin Akın, Doç.Dr.Ahmet Murat Köseoğlu, Dr.Öğr.Üyesi Özge Baruönü, Cumhur Güzeş, Nar Eğitim, Menekşe Ahbab, Şebnem Toker, Uğur Durak, Reyhan Elmasri.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu