Oyun

Call of Duty geliştiricisi, serinin gidişatını düzgün görmüyor!

Infinity Ward bünyesinde ve Call of Duty serilerinin geliştirilme evresinde yaratıcı stratejist olarak vazife yapan Robert Bowling, Call of Duty serisinin gidişatını kıymetlendirdi. 2006 – 2012 yılları ortasında, Infinity Ward’ın üst seviye yöneticilerinden biri olan Bowling, serinin artık baştan sona tekrar yaratılması gereken bir sürece hakikat gittiğini itiraf etti.

Call of Duty serisi için çanlar çalıyor

Bilindiği üzere Call of Duty serisinin son oyunu geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya sürüldü. PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X|S ile birlikte PC platformu için de oyuncuların beğenisine sunulan imal, hem Metacritic notlarıyla hem de satış sayılarıyla serinin en başarısız oyunlarından biri oldu. VGC cephesinden gelen bilgilere nazaran Call of Duty: Vanguard, serinin en beğenilen üretimlerinden biri olan CoD 4’ten sonra, yaklaşık 15 yıl içerisinde piyasaya çıkan ve en az satılan CoD oyunu oldu.

Hem forumlarda hem de oyunun Steam sayfasında önemli tenkitlerle karşı karşıya kalan Call of Duty cephesi, artık de oyunun eski yapımcılarından birinin tenkit oklarının maksadı oldu. Serinin geliştirilmesinde yaklaşık 6 yıl boyunca yaratıcı stratejist olarak vazife yapan Robert Bowling, serinin artık küçük değişiklikler yerine artık yine bir üretime muhtaçlık duyduğunu sav etti.

Resmi toplumsal medya hesabı aracılığıyla bir açıklama yayınlayan Bowling, serinin yapımcılarının evvelden oyunculara bir dost gözüyle baktığını belirtti. Yeni kuşak CoD’ların geliştirilme etabında artık oyuncuların birer müşteri haline geldiğini ve geri dönüşlerin hiçbir formda kale alınmadığını sav etti. Bowling, yapımcıların artık oyunculara içerik hediyeetmekten vazgeçip temel oynanış mekaniklerine odaklanmasın gerektiğini söyledi.

Pekala sizler Bowling’in yaptığı açıklamalar hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de CoD serisi artık bir yine imale muhtaçlık duyuyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu