Oyun

Dune: Awakening belirtilmeyen bir platforma daha çıkabilir

 
Funcom tarafından biz oyun severlere sunulacak olan çok oyunculu hayatta kalma oyunu Dune Awakening için yeni bir gelişme yaşandı. Proje üzerinde çalışan bir VFX sanatkarının LinkedIn sayfasına nazaran Dune Awakening duyurulmamış bir platform için geliştiriliyor olabilir.
 
Uzun müddettir geliştirilen oyun farklı bir platforma daha gelebilir
 
 
 
Son üç yıldır Dune Awakening’in Görsel Efektler kısmında çalışan Taku Wanifcu, oyunun çıkış yapacağı platformları “PC, PS5, Xbox S1, TBA (duyurulacak)” olarak sıralıyor. Belirtilmeyen platform, zidro isimli bir kullanıcı tarafından tespit edildi ve reddit üzerinde “r/gamingleaksandrumours” alt dizininde paylaşıldı.
 
Birçok kişi bu bilgilere dayanarak Dune Awakening’in Nintendo’nun bir sonraki konsolunda yahut PS5 Pro’da sunulacağını belirtiyor. 
Öte yandan daha evvel PS5 Pro’nun faal olarak geliştirildiği ve 2024’ün sonlarında piyasaya sürüleceğini bildiriliyor. Dune Awakening de bu yılın sonlarında yahut 2024’ün başlarında çıkış yapmaya hazırlanıyor. Bu da PS5 Pro’nun piyasaya sürülmesinden aylar evvel oyunun yayınlanacağı manasına geliyor. Ancak tabi ki bunlar yalnızca varsayım.
 
Bahsi geçen görsel
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu