Mobil

Asus’tan sürpriz: Zenbook 17 Fold katlanabilir tablet

CES 2022 fuarında tahminen de en fazla eser tanıtan marka diyebileceğimiz Asus’un tanıtımları bitmiyor. Bugün Intel ile ortak yapılan lansmanda süpriz bir eser vardı. Zenbook 17 Fold katlanabilir Windows tablet fuara damgasını vurdu. 

Asus Zenbook 17 Fold özellikleri neler?

Katlanabilir ekran konsepti en çok akıllı telefon dünyasında kullanılıyor ve artık kendisine bir yer buldu. Boyutlar nedeniyle biraz daha benimsenebilir stilde olan katlanabilir ekranlar yavaş yavaş dizüstü segmentine de geliyor. 

Daha evvel Lenovo üzere kimi markaların konsept katlanabilir yahut iki ekranlı dizüstü modellerini görmüştük. Asus ise Zenbook çizgilerini kullanarak oluşturduğu göz kamaştırıcı Zenbook 17 Fold katlanabilir Windows tableti ile karşımızda. 

Zenbook 17 Fold büsbütün katlanabilir stilde tasarlanmış. 12.5 inçlik iki adet OLED ekran açıldığı vakit 17.3 inçlik tek bir ekran oluyor. Menteşeler 30 bin döngüye sağlam ve kıvrımları en düzgün biçimde saklayabiliyor. 

Onikinci kuşak Intel Core i7-12500U işlemcisinden gücünü alan model 75Wh bataryaya sahip. Thunderbolt 4 girişi yanında 5mp web kamera ve HD kızıl ötesi kamera bulunuyor. SmartAmp ile desteklenmiş Harman Kardon ses sistemi 3.5 kat daha yeterli kaliteye ulaşıyor ve Dolby Atmos takviyeli. 

Açık halde iken 8.7mm kalınlığında olan aygıtın bir de Bluetooth klavye aksesuarı mevcut. Geniş tuş aralığı olan bu klavye 12.5 inçlik alt ekrana tam olarak oturuyor. Dilerseniz ekran tam açık iken de kullanılabiliyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu