Mobil

Samsung Galaxy S23 Ultra, Kamerasıyla Bir Birincisi İmza Atacak!

Son aylarda Samsung Galaxy S22 ile ilgili çok sayıda sızıntı ve söylenti ile karşılaşıyoruz, lakin şu anda yeni gelen bir haber 2023 yılında çıkmasını beklediğimiz bir sonraki amiral Galaxy S23 ile ilgili olacak.

Çoklukla hakikat bilgileri sızdıran ünlü kaynak @Universalce’a nazaran Galaxy S23 Ultra modeli kamerasında 200 MP sensörü bulunduran birinci Samsung akıllı telefon olacak. Bu 200 MP kamera sensörünün, Samsung’un daha evvel tanıttığı ISOCELL HP1 olması bekleniyorken, düşük ışıkta üst seviye fotoğraf çekiminde bulunacak olması ve 8K çözünürlükte 30 fps görüntü kaydı yapabilen birinci sensör olacak olmasıyla fark yaratıyor.

Şu andaki mevcut kamera teknolojisi 8K çözünürlükte 24 kareye kadar çekim imkanı tanıyorken, Galaxy S21 Ultra da bu teknolojiden faydalanıyor. Samsung Galaxy S21 Ultra’da 108 MP ana kamera yer alıyorken, Galaxy S22 Ultra’nın da benzeri kamera özellikleriyle gelmesi bekleniyor. Galaxy S22 Ultra‘da 2 adet 12 MP telefoto kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 108 MP ana sensör yer alacağı argüman ediliyor.

Samsung’un ISOCELL HP1 sensörünü birinci olarak Galaxy S23’te mi görürüz, yoksa diğer bir telefonda mı karşımıza mı çıkar, şimdilik kestirmesi güç; bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu