Teknoloji

Apple’ın birinci akıllı gözlüğü için çıkış tarihi muhakkak oldu!

Teknolojik eserleriyle kendi ekosistemini kuran ve bu alanda hayli başarılı olan Apple, ekosistemine bir yenisini daha eklemek için çalışmalarına devam ediyor. Şirketin büyük kıymet verdiği artırılmış gerçeklik(AR), sanal gerçeklik(VR) gözlükleri için bilgiler gelmeye devam ediyor. Akıllı gözlük için çıkış tarihi netleşmeye başlarken önümüzdeki yılın şirket için epey ağır bir yıl olacağı şimdiden belirli oldu.

Apple’ın AR gözlüğünü 2022’de tanıtması bekleniyor

Teknoloji devi Apple, uzun yıllardır planlanan artırılmış gerçeklik(AR), sanal gerçeklik(VR) gözlükleri ile ilgili çalışmalarına sürat verdiği sav ediliyor. Genel olarak üzerinde çalıştığı eserleri saklılıkla yürütmesiyle bilinen şirket, bu mevzuda da çok fazla bilgi sızıntısı yaşamadı. Fakat çalışmalar geliştikçe çıkış tarihiyle ilgili söylentiler artmış durumda. Argümanlara nazaran ismi şimdi muhakkak olmayan VR/AR akıllı gözlüklerinin çıkışı 2022 yılında gerçekleşecek.

Apple’ın uzun mühlet evvel üzerinde çalışmaya başladığı VR/AR akıllı gözlükleri, vakit içinde birçok kere sekteye uğramıştı. Daha evvel argümanlara nazaran akıllı gözlük 2020 yılında çıkması planlanıyordu. Lakin akıllı gözlüğün karmaşık yapısı ve dizaynı yüzünden üretim süreci durdurma noktasına geldi. Bu yüzden aygıtın üretimi gecikti. Birçok kaynağa nazaran bu teknoloji 2022 yılında tanıtımı yapılıp 2023 yılında satışa çıkacak. Mevzuyla ilgili güçlü tezler olsa da belirsizlik sürüyor.

Ayrıyeten akıllı gözlüğün ismiyle ilgili tezler ortaya atılmaya devam ediyor. Kimi tezlere nazaran Apple Glass olması beklenirken bazılarına nazaran de iGlass olarak piyasaya çıkacak. Lakin her ne olursa olsun bu proje Apple’ın herhangi yeni bir eser kategorisinde bahtını denemekten daha fazlasını temsil edecek. Birçok teknoloji devi bu alanda eserlerini sunmaya devam ederken söylentilere nazaran Apple hepsinden daha gelişmiş bir eserle VR/AR gözlük dünyasına adımını atacak.

Sizce Apple akıllı özlük dünyasında başarılı olabilecek mi? Lütfen niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu