BilimTeknoloji

Binance borsası Swipe platformunu büsbütün satın aldı

Geçen yıl Haziran ayında kripto para tabanlı Visa kartları geliştiren Swipe platformundan pay satın alarak büyük ses getiren Binance borsası bu hafta platformun tamamını satın aldığını duyurdu. Swipe kurucusu ise istifa etti. 

Binance ve Swipe birleşimi

Dünya çapında 70 milyon noktada kripto para tabanlı Visa kartları geçerli olan Swipe bu açıdan değerli bir teşebbüstü. Geçen yıl Binance borsası bunu gözden kaçırmadı ve çoğunluk payını satın aldı. Swipe cüzdanı ve SXP coin ise tıpkı biçimde yoluna devam etti. 

Bu hafta ise Swipe platformunun tamamı satın alındı. Swipe bundan sonra Binance’in kart program yöneticisi olarak çalışacak ve düzenleyici kurum kurallarını göz önüne alarak yeni lokasyonlarda Visa kartları için mutabakatlar yapacak. 

Geçen yıl Binance bünyesinde çalışmaya başlayan kurucu ve CEO Joselito Lizarondo ise vazifesini büsbütün bıraktı. Swipe bundan sonra Solar ismini alacak. SXP coin ile ilgili bir isim değişikliği olacak mı şimdilik bilinmiyor. SXP haber ile birlikte 2$ düzeyine hakikat hareketlendi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu