Mobil

Apple, çok ısınma meseleleri nedeniyle karma gerçeklik başlığının çıkışını 2023’e erteliyor

Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın birinci karma gerçeklik başlığının piyasaya sürülmesinin, aygıtın geliştirilmesi sırasında tespit edilen problemler nedeniyle 2023’e kadar erteleneceğini söyledi.

Apple’ın planlarına aşina olan bireylere atıfta bulunan Gurman, şirketin başlangıçta başlığı 2021’de duyurmayı ve bu yıl piyasaya sürmeyi planladığını sav ediyor. Daha sonra iPhone üreticisi Haziran 2022‘de WWDC’de bir sunum yapmayı planlıyordu, fakat artık bir ekip geliştirme meseleleri nedeniyle bu seçenek pek mümkün görünmüyor. Kaynaklara nazaran VR/AR başlığı çok ısınıyor. Ayrıyeten, test uzmanları kamera ve yazılımla ilgili meseleler da tespit ettiler.

Aygıt üzerinde iki bin Apple mühendisi çalışıyor

Değişik bir formda aygıtın birinci prototiplerinde Apple, tüm bilgi süreç süreçlerini gerçekleştirmek için iPhone’a bağlanarak çok ısınma meselelerini çözmeye çalıştı. Şirket daha sonra, kulaklığı büsbütün bağımsız bir aygıt haline getirmek için M1’e emsal performansta yongalar kullanmaya karar verdi. Şu anda aygıt üzerinde yaklaşık 2.000 Apple mühendisi çalışıyor.

Apple artık başlığın piyasaya çıkışını 2022 yahut 2023’ün sonlarına kadar ertelemeyi düşünüyor. Gurman, şirketin tedarik zincirindeki ortaklarına aygıtın 2023’ten evvel çıkma ihtimalinin düşük olduğunu bildirdiğini argüman ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu