Mobil

iQOO U5 5G tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Vivo’nun alt markası olarak faaliyete geçen ve bir müddettir bağımsız üzere davranan iQOO, çabucak hemen her segmente yeni eserler kazandırıyor. Aygıtlarını uygun fiyatlı tutan üretici, çeşitlilik bakımından da başarılı bir yol çiziyor. Şirket, yılın birinci vakitlerinde tanıttığı U3’ün akabinde artık de U5 5G ile kullanıcıları karşılıyor.

Rakipleri göz ününe alındığında hayli başarılı olan iQOO U5 5G, şirketin yeni gözdelerinden biri olacak. Önümüzdeki günlerde 9 modelini duyurması beklenen şirketin orta segmentte 5G takviyeli bir temsilcisi bulunması yanlışsız bir stratejik atılım olabilir. Hakikaten bilhassa Çin’de beşerler telefonun donanımının yanı sıra 5G takviyeli olup olmamasına da büyük değer veriyor. Bu model, iQOO’yu kendi iç pazarında başarılı kılabilir.

iQOO U5 5G tezli bir donanıma sahip

Epeyce başarılı bir donanım ile gelen iQOO U5 5G, 6.58 inç büyüklüğünde 1080×2408 piksel FHD+ çözünürlükte 120Hz yenileme suratına sahip OLED ekrana sahip. Damla çentikli bir yapıyı karşımıza çıkartan bu ekran, 8 Megapiksel çözünürlükte kameraya da konut sahipliği yapıyor. Gücünü 6nm üretim sürecinden geçen 5G takviyeli Snapdragon 695’ten alan telefon, üç farklı RAM opsiyonuyla birlikte geliyor.

4GB / 6GB / 8GB RAM ve 128GB depolama seçenekleri bulunan iQOO U5 5G’nin art tarafında iki adet kamera yer alıyor. Son yıllarda dörtlü kamera kurulumlarına alıştığımız bir ortamda iki kamera ile kullanıcıların karşısına çıkmak ne kadar olumlu reaksiyon alır bilinmez. Fakat fazla kameranın muvaffakiyet olmadığı da apaçık ortada.

50 Megapiksel + 2 Megapiksel çözünürlükte iki kamerası bulunan iQOO U5 5G’nin 5000 mAh kapasiteli bir pili ve 18W süratli şarj takviyesi bulunuyor.

iQOO U5 5G teknik özellikleri

Ekran: 120Hz yenileme suratını destekleyen 6.51 inç FHD+ OLED ekran
İşlemci: 6nm Snapdragon 9-695 5G
RAM: 4GB / 6GB / 8GB
Depolama: 128GB
Art Kamera: 50 + 2 Megapiksel
Ön Kamera: 8 Megapiksel
Pil: 5.000 mAh / 18W süratli şarj

iQOO U5 5G fiyatı

Şirket yeni telefonun fiyatı ile ilgili şimdi bir açıklama yapmadı. Lakin resmi internet sitesinde yer alan sayfaya nazaran iQOO U5 5G 24 Aralık tarihinde Çin’de ön siparişe sunulacak. Bu sipariş sürecinde telefonun fiyatı ortaya çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu