Oyun

God of War yapımcısından PC oyuncularına bir müjdeli haber daha!

Geçtiğimiz günlerde PC oyuncuların beğenisine sunulan ve çıkışının üzerinden daha bir hafta dahi geçmemişken Steam‘i adeta alt üst eden God of War cephesinden hoş haberler gelmeye devam ediyor. Oyunun Yaratıcı Editörü Cory Barlog ve Teknik Üretim Kıdemli Müdürü Matt DeWald, gerçekleştirdiği yeni bir röportajda PC oyuncularını yakın gelecekte daha keyifli edeceklerinin de sinyallerini verdi.

God of War için resmi mod takviyesi gelecek!

Bildiğiniz üzere her ne kadar en yeni nesil ve grafik mükemmeli bir üretimle da karşı karşıya olsalar, bilhassa sıkı oyuncuların aklına birinci gelen oyunun ömrünü yeni modlar ve içerikler ile genişletip genişletemeyecekleri oluyor. God of War için PC’ye özel rastgele bir DLC yahut ek kıssa gelmeyeceği daha evvel açıklanmıştı.

Bu manada Sony’nin ve Santa Monica’nın oyuna rastgele bir mod takviyesi verip vermeyeceği merakla bekleniyordu. Yaptıkları bir röportajda DeWald ve Cory Barlog, oyuna yakın gelecekte bir mod dayanağı getirmek istediklerini ve oyuncuların God of War cihanında neleri değiştirip geliştirebileceklerini görmek için heyecanlı hissettiklerini söyledi. Hatta Barlog, bu telaffuzunu bir adım ileri götürerek, PC’de çabucak hemen bütün oyunları modlu oynamayı tercih ettiğini söyledi.

Her ne kadar hiçbir vakit God of War kadar ünlü bir oyun olmasa da Horizon Zero Down’ın modlamaya açık olmasıyla birlikte NexusMods’da oyuna dair onlarca yenilik ve içerik getirilmişti. Hatırlayabileceğiniz üzere meraklı bir PS4 oyuncusu, “God of War’da genç Kratos olsa nasıl görünürdü?” sorusuna yanıt aramaya çalışmıştı ve üstte da izleyebileceğiniz görüntüdeki üzere bir mod tasarlamıştı.

Bu manada God of War’ın tıpkı The Witcher 3 üzere modlamaya hayli müsait bir yapısı olduğu da düşünülürse, yeni karakterler, yeni envanter sistemi, yeni silahlar, orijinal Atreus ve Kratos kaplamaları ve giysileri derken oyun çok yakın vakitte hiç olmadığı kadar eğlenceli hale gelebilir.

Pekala sizler bu hususta ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu