Donanım

Acer Swift X, Türkiye’de! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Günümüzde profesyonel kullanıcılar, gün boyunca yanlarında taşıyabilecekleri kadar küçük, fakat tıpkı anda birden çok programı çalıştıracak kadar güçlü ve sade görünen bir dizüstü bilgisayara muhtaçlık duyuyor. Acer’ın tam da bu muhtaçlığa yönelik tasarladığı, yüksek performans ile ultra taşınabilirlikte varlıklı seçenekler sunan Swift serisi dizüstü bilgisayarlarının en yeni üyesi olan Swift X, artık Türkiye’deki kullanıcılar ile buluşuyor.

Gelişmiş üretkenlik kabiliyetleri ince, hafif ve güçlü bir donanım ile birleşiyor

İçerik üreticiler, yayıncılar ve yaratıcı profesyoneller için birinci sınıf, ödün vermeyen tahliller sunan Acer’ın Zen 3 tasarım mimarisini kullandığı Acer Swift X (SFX14-41G) dizüstü bilgisayar, gücünü AMD Ryzen™ 7 5800U ve AMD Ryzen™ 5 5600U Serisi Taşınabilir İşlemcilerden alıyor. Bu yüksek performanslı taşınabilir işlemcilerin NVIDIA’nın Ampere mimarisine dayanan NVIDIA GeForce RTX 3050 dizüstü bilgisayar GPU’su ve 8 / 16 GB RAM seçenekleri ile birleşimi, görüntü editörleri ve fotoğrafçılar üzere yaratıcı profesyonellere muhtaçlık duydukları gücü sağlıyor.

Acer Swift X’in üretkenlik kabiliyetleri, kullanıcının tüm bilgileri yanında taşıyabilmesini sağlayan 512 GB SSD ile destekleniyor ve süratli şarj takviyeli 59 W bataryası ile 14 saate kadar kullanım imkanı veriyor. Swift X’in sadece 1,5 kg yükünde ve 17,9 mm inceliğinde, tamamı metalden oluşan premium kasası kullanıcıların zevkine hitap ediyor.

Ekran ve parlaklık özellikleri profesyonellerin işini kolaylaştırıyor

4K görüntü düzenleme yapmak ve fotoğrafları en güzel formda görmek isteyen profesyonel kullanıcılar için Swift X, yüzde 85,73 ekran/gövde oranı, 300 nit parlaklık ve yüzde 100 sRGB özellikleri sunan 14 inç büyüklüğündeki FHD IPS ekran ile geliyor.

Swift X’in varlıklı ilişki yuvaları ortasında yer alan tam fonksiyonlu USB Tip-C ile ultra süratli data transferi, görüntü izleme ve pil şarj süreçleri yapılabiliyor. Ayrıyeten Wi-Fi 6 dayanağı ile azamî süratte kablosuz irtibat performansı sunuyor.

Serin ve sessiz çalışmaya yönelik bir dizi yenilikle geliyor

Daha ağır iş yükleri düşünülerek tasarlanan yeni Swift X, termal verimliliğini optimize etmek için 59 adet 0,3 mm kanatlı bir fandan ve bir çift D6 bakır ısı borusundan yararlanıyor. Bununla birlikte, yeni Swift’te yer alan hava girişli klavye tasarımı, standart bir klavyeye nazaran ısının yüzde 8 ila 10 oranında daha fazla dışarı atılmasını sağlıyor. Fanın üst kısmında oturan, eğimli bir düzleme sahip olan stereo halka, hava akışında yüzde 5 ila 10 ortası bir güzelleşme daha sağlıyor. Böylelikle Swift X, ağır yükler altında dahi ısınmadan yüksek performansla çalışıyor.

Windows Hello takviyeli dizüstü bilgisayarda daha inançlı oturum açma için bir parmak izi sensörü, daha akıcı imajlı görüşmeler için yapay zekâ dayanaklı gürültü engelleme ve uzun süren kurgu işleri esnasında göz yorgunluğunu azaltan Acer BlueLightShield teknolojileri de bulunuyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Swift X (SFX14-41G), 12.799 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu