Mobil

2022’nin birinci Apple etkinliğinden ne bekliyoruz?

Apple, her yıl yeni eserlerle karşımıza çıkıyor. Şirket, geçtiğimiz Eylül ayında yeni amiral gemisi telefonları iPhone 13‘ü tanıtmıştı. Bunların yanında bizlerin karşısına 7. kuşak Apple Watch ve iPad Mini’nin yeni kuşağı bizlerin karşısına çıkmıştı.

Ortaya çıkan argümanlara nazaran şirket, önümüzdeki Nisan yahut Mart ayında ilkbahar aktifliği düzenleyecek. Bu aktiflikte bizlerin karşısına birçok aygıtın çıkacağı düşünülüyor. Argümanlara nazaran bu aktiflikte karşımıza iPad Air 5, iPhone SE+ 5G ve yeni Mac‘ler karşımıza çıkacak. Gelin tanıtılması beklenen aygıtlarla ilgili tezlere göz gezdirelim.

iPad Air 5

Bu aktiflikte karşımıza yeni iPad Air 5. kuşak çıkacak. Yeni iPad Air’da şirketin en yeni işlemcisi A15 bulunacak. Bunların yanı sıra Center Stage (Ana Sahne) özelliğine sahip 12 megapiksellik bir ön kamera ve hücresel modellerde 5G dayanağı bulunacak. iPad Air 5, bir evvelki kuşakta olduğu 10.9 inçlik bir ekrana sahip olacak ve geride 1 adet kamera bulunacak.

Bunlara ek olarak yeni iPad’de USB-C girişi de kullanıcılara sunulacak. Uzay Grisi, Gümüş, Yeşil, Rose Altın ve Gök Mavisi renk seçenekleri bizlere sunulacak. Bir evvelki jenerasyonda olduğu üzere bu kuşakta de Face ID teknolojisi bulunmayacak. Onun yerine eski modellerden alışık olduğumuz güç butonuna entegre Touch ID bulunacak.

iPhone SE+ 5G

Uzun vakittir beklenen iPhone SE+ 5G de bu aktiflikte bizlerin karşısına çıkacak. Öteki iPhone modellerine nazaran uygun fiyatlı olacak telefonda 4.7 inç boyutunda bir ekran bulunacak. Aygıtın dizaynında bir değişiklik meydana gelmeyeceğinden ötürü aygıtta kalın çerçeveler ve geride 1 adet kamera kullanıcılara sunulacak.

Bu iPhone SE modelinin bir evvelki aygıttan en büyük farkı 5G teknolojisine sahip olması olacak. Onun dışında iPhone 13 serisinde gördüğümüz A15 işlemcisi de bu aygıtta yerine alacak. Argümanlara nazaran aygıttaki büyük tasarım değişikliği 2023 yahut 2024 yılında piyasaya sürülecek iPhone SE modelinde gerçekleşecek.

27 inç iMac

Eski iMac dizaynına sahip 27 inç iMac, yeni aktiflikle birlikte yeni versiyonuna kavuşacak. Yeni modelde 120 Hz ekran yenileme suratı ve ProMotion teknolojisi kullanıcılara sunulacak. Ayrıyeten aygıtta küçük LED ekran kullanılması bekleniyor. Yeni iMac 27 inç’te yeni Apple Silicon işlemcilerinden M1 Max ve M1 Pro bulunacak. Ayrıyeten bilgisayarın tasarımı 24 inç iMac ile büyük oranda birebir olacak.

Mac Küçük

Minik canavar Mac Mini’nin yeni versiyonları, 2022 yılının birinci etkinliğinde karşımıza çıkacak. Yeni versiyonlarında Apple Silicon’un yeni M1 Pro ve M1 Max işlemcileri yer alacak. 2020 yılında M1 işlemcisine geçse de üst versiyonlarında hala Intel işlemci kullanılan Mac Küçük, yeni versiyonlarıyla birlikte büsbütün Apple Silicon işlemcileriyle çalışmaya başlayacak.

Pekala, sizin kanılarınız neler? Tanıtılması beklenen eserlerle ilgili neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu