Sosyal Medya

YouTube Kids’in görüntü çeşitliliği yeni bilhassa artıyor!

YouTube Kids, 2015 yılında Google‘ın yan kuruluşu olarak YouTube tarafından geliştirildi. Platform, isminden da anlaşılacağı üzere yalnızca çocuklar için tasarlandı. Ülkemizde geçen sene faal olan uygulama, çocukların daha inançlı bir ortamda görüntü izlemesini sağlıyor.

Ama bu durum çocukların yalnızca belirli görüntülere erişimini sağlıyor ve bu yüzden görüntü çeşitliliği hudutlu kalıyor. Sorunun tahlili için klasik YouTube’da olan ve ebeveynlerin çocuklarına izletmek istedikleri görüntüleri YouTube Kids‘e göndermek için yeni bir özellik test ediyor. Test etabındaki özellik nedir ve nasıl kullanılır? Daima birlikte göz atalım.

YouTube Kids ‘e görüntü paylaşma özelliği

Toplumsal medya platformlarından sevdiklerimize görüntü paylaşmak günümüzde hayli yaygın. YouTube da görüntü izleme ve paylaşma uygulamalarından biri olduğu için bu alanda epeyce sık kullanılıyor. Yan kuruluş olan YouTube Kids‘de ise çocukların her görüntüye erişim sağlama müsaadesi yok. Şimdi test kademesinde olan yeni özellik ise ebeveynlerin klasik YouTube’dan izlemek istedikleri görüntüyü çocuklarının hesabına göndermelerini sağlıyor.

Özelliği kullanmak için öncelikle YouTube Kids hesabını kullanan çocuğun ebeveynleri kendi YouTube hesabını Google hesabına bağlaması gerekiyor. Görüntü paylaşırken nerede paylaşmak istediğine dair seçenekler çıkıyor, bu seçeneklere yeni özellik olarak YouTube Kids de eklendi. Yeni seçeneği seçtikten sonra göndermek istedikleri çocuğun hesabının profili çıkıyor ve görüntü paylaşımı buradan yapılıyor.

Yeni özellik sayesinde, çocuklar daha çeşitli ve ebeveyn idaresindeki görüntüleri izleyebilecekler. Kullanıma açıldıktan sonra, yalnızca görüntünün değil bir YouTube kanalının da gönderilebilecek olması kestirim ediliyor. Bu özellik şimdilik yalnızca Android Beta Programı‘nda test etabında. Kullanıma tam olarak ne vakit açılacağı ise şimdi bilinmeyen.

Siz YouTube Kids ‘in şimdi test evresinde olan bu özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu