Mobil

Yeni OPPO Find X5 Lite, aslında eski bir telefon olacak

Telefon bölümünün başarılı firmalarından olan ve Mart ayında yeni Find X5 serisini duyuracak olan OPPO’nun X5 Lite modeli pek de yeni olmayacak. Birçok kere gündeme gelen seri, lansmana iki aydan daha kısa bir mühlet kalmışken yeni bir bilgi ile varlığını hissettirdi. Yapılan argümanlar ve paylaşılan sızıntılar, OPPO Find X5 Lite ‘ın yine isimlendirilmiş bir telefon olacağı tarafında.

Find X5, Find X5 Pro ve Find X5 Lite olmak üzere üç telefondan oluşan OPPO’nun yeni amiral serisi, üst seviye özelliklere sahip olacak. Lite modeli bir kenarda tutulduğunda, Find X5 ve X5 Pro’nun epey güçlü olduğu söylenebilir. Lite modeline baktığımızda ise, daha öncesinde tanıtılan bir telefon ile müsabaka ihtimalimiz yüksek.

OPPO Find X5 Lite, Reno 7 5G’nin yine isimlendirilmiş hali olacak

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında tanıtılan ve OPPO’nun orta segmentteki en şimdiki temsilcilerinden biri olan Reno 7 5G, yakın vakitte yeni ismi ile tekrar pazara sunulacak. Europan Market’te ortaya çıkan bir sertifika, Find X5 Lite’ın Reno 7 5G ile birebir olacağını gösterdi. Reno 7 5G’nin sadece Çin’de tanıtılmış olması ve hala küresel pazara giriş yapmaması da bu bilgiyi doğrular nitelikte.

Gerçekten OPPO, birebir özelliklerdeki telefonu Reno 7 5G ismiyle kendi ülkesi Çin’e, Find X5 Lite ismiyle da öbür pazarlara sunabilir. Bu da yeni Find X5 serisini bekleyenlerin üç aygıt değil, iki aygıtı merak etmesi gerektiğini gösteriyor. O denli ki Find X5 Lite zati her şeyiyle biliniyor.

OPPO farklılık yaratmak ismine Find X5 Lite modelinde Reno 7 5G’de yer almayan depolama ve renk seçenekleri katabilir. Fakat ekran, işlemci, tasarım üzere kilit özellikler her iki aygıtta da birebir olacak.

6.43 inç büyüklüğünde 1080×2400 piksel FHD+ çözünürlükte 90Hz yenileme suratına sahip AMOLED ekranla gelecek olan OPPO Find X5 Lite, gücünü 6nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 778G’den alacak. 8GB / 12GB RAM ve 128GB / 256GB depolama seçeneklerinin telefona eşlik etmesi beklenirken, art tarafta üç kameradan kelam edilebilir. Bu kameralar sırasıyla 64 Megapiksel çözünürlükte ana, 8 Megapiksel çözünürlükte ultra geniş açılı ikinci ve 2 Megapiksel çözünürlükte makro özellikli üçüncü olarak sol üst köşede yer alıyor.

Önde 32 Megapiksel çözünürlükte argümanlı bir kameranın dışında 4500 mAh kapasiteli 60W süratli şarj dayanaklı pil, 380-400 avro bandından satışa çıkacak olan OPPO Find X5 Lite’ın beklenen teknik özelliklerinden.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu