Mobil

Xiaomi, en yeterlisi olmak için Apple’a karşı “ölüm kalım savaşı” başlattı

Xiaomi kurucusu ve CEO’su Lei Jun Weibo’ya yaptığı açıklamada, Xiaomi’nin Apple’a karşı çok daha çetin bir gayret başlattığını ve üç yıl içerisinde dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısı olmayı hedeflediklerini açıkladı.

Realme’den yeni tablet geliyor: Realme Pad Küçük

1 gün evvel eklendi

ABD ambargosuyla birlikte Çin’deki hakim durumunu kaybeden Huawei’den kalan boşluğu doldurmaya çalışarak Apple’a direkt rakip olmak istediklerini belirten Lei Jun, bu süreçte bilhassa üst seviye akıllı telefon pazarına odaklanacaklarını lisana getirdi.

“Bu bir mevt kalım savaşı”

Jun, “Ürün ve tecrübe açısından Apple ile tam bir rekabet içerisine girmeyi ve önümüzdeki üç yıl içerisinde Çin’in en büyük üst seviye akıllı telefon markası olmayı hedefliyoruz.” dedi. Xiaomi CEO’su, şirketin Apple ile amiral gemisi akıllı telefon segmentindeki rekabetini de Xiaomi’nin üstesinden gelmesi gereken bir “ölüm kalım savaşı” olarak nitelendirdi.

Apple, 2021’in dördüncü çeyreğinde altı yıldır üst üste Çin’de en çok satan akıllı telefon markası Vivo’yu tahtından indirerek, birinciliğe yükselmişti. Apple ayrıyeten, satılan her beş akıllı telefondan birinin iPhone olmasıyla da dünyanın önde gelen akıllı telefon satıcılarından biri olmuştu.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Xiaomi CEO’su Lei Jun: “Apple ile vefat kalım savaşı içerisindeyiz

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu