Mobil

LG Wing’in ikinci ekranı bağımsız bir telefona dönüştürüldü!

LG, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri ortasında. Şirket, firmalara ürettiği ekranlarla birlikte büyük bir muvaffakiyete sahip. Akıllı telefon tarafına bakarsak şirket kullanıcılarına pek fazla seçenek sunmuyor. Fakat kimi modelleriyle kullanıcıları etkiliyor.

Geçtiğimiz yıl LG, yeni telefonu LG Wing‘i tanıtmıştı. Aygıtta, öteki akıllı telefonlardan farklı olarak üst üste iki ekran bulunuyor. Çin’deki kullanıcılardan biri bunu fırsat bildi ve alt kısımda yer alan küçük ekranı bağımsız bir telefona çevirdi.

LG Wing’in ikinci ekranı başka bir telefon oldu!

Çin’in toplumsal medya uygulaması Bilibili’den LG Wing’in ikinci ekranından bağımsız bir telefon yapıldığı paylaşıldı. Paylaşımda aygıtın yapılış basamaklarına da yer verildi. Bunu yapan ise bir Çinli mucit. Çinli mucit, telefonu aldıktan sonra üst üste olan ekranlardan alt kısımda kalan küçük ekranı bağımsız bir telefon haline getirmek istemiş.

Bu hale getirmek için mucit çok fazla uğraşmış. Mucit, bu bağımsız telefona LG Wing’in kamerasını, selfie kamerasını, işlemcisini ve bataryasını yerleştirmiş. Yapılan paylaşımda aygıtın üzerinde ne kadar fazla uğraşıldığı muhakkak oluyor. Aygıta baktığımızda bizleri hoş bir tasarım karşılıyor. Bilhassa bu kadar küçük bir alanda bu kadar modülün bir ortaya gelmesi bir mucize.

Fakat aygıtta birtakım eksiklikler bulunuyor. Örneğin aygıta baktığımızda maalesef bir hoparlör çıkışı göremiyoruz. Bunun dışında aygıtta kimi sensörlere de yer verilmemiş. Fakat bu aygıtın sonradan meskende yapılan bir telefon olduğunu düşündüğümüz de bu kadarının bile yapılmasının büyük bir muvaffakiyet olduğunu söylemek yanlış olmaz.

LG Wing özellikleri

LG Wing, Snapdragon 765 işlemcisinden gücünü alıyor. Aygıtta 6.8 inç büyüklüğünde birana ekran, ona eşlik eden 4 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. En üstte bulunan ekranın yana dönmesi sayesinde aygıt “T” formunu alıyor. Aygıtta 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunuyor. Ayrıyeten aygıtta 4.000 mAh boyutunda bir batarya yer alıyor.

LG Wing, süratli şarjı destekliyor. Aygıtın fiyatı ise 999 dolar. Pekala, sizin fikirleriniz neler? Sizce LG Wing’in tasarımı nasıl? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu