Donanım

AMD Ryzen 7000 işlemciler beklenenden daha erken gelebilir

AMD’nin yeni AM5 platformu yaklaştıkça yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere nazaran şirketin yeni Ryzen 7000 masaüstü işlemcileri beklenenden daha erken çıkış yapabilir.

Intel Raptor Lake işlemcilere rakip olacak

Bilindiği üzere Ryzen 7000 masaüstü işlemciler, AMD’nin DDR5 bellek ve PCIe Gen 5 standardına sahip birinci tüketici mimarisi olacak. Yeni mimarinin 2022’nin dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenirken, şirketin çıkış tarihlerinde değişiklikler yaptığını söyleyen Greymon55, Ryzen 7000’in 2022 Eylül ayından evvel piyasaya sürüleceğini bildiriyor.

Nvidia’nın Hopper mimarisi tezli geliyor: İşte ayrıntılar

4 gün evvel eklendi

Uzun süreler AM4 soketine olan takviyesini sürdürerek kullanıcılardan olumlu yorumlar almayı başaran AMD, bu desteğini AM5 soketinde de devam ettirecek. Bununla birlikte XMP’ye emsal şekilde Ryzen Hızlandırılmış Bellek Profili (RAMP) teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdüren şirket, üst seviye belleklere eklenecek yeni dayanağı, 600 serisi anakartlar ile kullanıma sunacak.

Görüşüne nazaran AMD, yeni işlemcilerini 8 büyük 16 adete kadar küçük çekirdeğe sahip Intel Raptor Lake işlemcilerden evvel piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirketin bu atılımı ile birlikte bölümde kıymetli bir rekabet oluşturacağını söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Ryzen 7000 işlemciler beklenenden erken çıkış yapabilir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu